Російські війська у Придністров’ї охороняють найбільші склади зброї — Клімкін

Колишній міністр закордонних справ України назвав пункт скупчення росіян.

Росія вже перекидає групи військ до Придністров'я. 

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін під час інтерв’ю в рамках проєкту «Розмови про важливе» на ТСН.ua.

«Вже закидають маленькими групами, по 10-20 людей. Російські війська там охороняють найбільші склади зброї. Це Ковбасна (у селі діє пункт пропуску на кордоні з Україною Ковбасна-Домниця — ред.). Там зберігається зброя ще з часів Першої світовою: гвинтівки Мосіна, якими,до речі, були озброєні так звані придністровці. Але зараз там же нічого немає. Вони дуже бояться. Вони виїжджають. У Тирасполі на вулицях немає людей», — зазначив Клімкін.

Він також додав, що економіка в Придністров'ї існувала за рахунок чорних та сірих трафіків.

«Навіть в 2005-2006 роках оформлення митних документів викликало загострення. І це зрештою потрібно було ще тоді зачистити. Зачистка «руского міру» відбудеться. Якщо шляхом переговорів, то це буде добре, бо там є бізнес, який нам симпатизує», — сказав Клімкін.

Однак, на його думку, ФСБ не погодиться ні на які перемовини.

«Воно там і гроші заробляє, і сидить дуже комфортно. Тому зачистка «руского міру» — головна наша задача», — підсумував Клімкін.

Нагадаємо, у Придністров'ї заявили про плани увійти до складу Росії. Так званий міністр закордонних справ Придністров'я Віталій Ігнатьєв 22 липня заявив, що такі плани відображено в підсумках референдуму 17 вересня 2006 року, де чітко позначено: незалежність ПМР з подальшим вільним приєднанням до РФ. 

У відповідь Молдова закликала Кремль вивести російський контингент із так званого Придністров'я. У молдовському Бюро реінтеграції зазначили, що міжнародні партнери і конституційна влада є прихильниками мирного врегулювання конфлікту з повагою територіальної цілісності Молдови. Тобто основна мета — реінтеграція окупованого регіону до складу єдиної країни. А в Росії заявили, що бажання невизнаного Придністров'я увійти до складу РФ треба розглядати серйозно.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *