Російська пропаганда поширюється через відеоігори — дослідження NYT

У грі Minecraft російські гравці відтворили битву за захоплене окупантами українське місто Соледар.

Дедалі активніше російська пропаганда щодо війни в Україні поширюється у світі відеоігор. У цьому віртуальному просторі гравці використовують літеру Z, яка є символом російських військ, що вторглися в Україну, підтримують російські територіальні претензії в Криму та на інших окупованих територіях України, повторюють зусилля президента РФ Володимира Путіна очорнити українців як “нацистів” і звинуватити Захід у розв'язанні конфлікту.

Про це йдеться у публікації The New York Times.

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Microsoft оголосила, що призупинить продаж нових продуктів і послуг Росії, щоб виконати санкції, запроваджені Сполученими Штатами та Європою. Однак росіяни продовжують знаходити способи використовувати її ігри та такі сайти, як Discord і Steam, щоб охопити ширшу аудиторію. 

Зокрема, у грі Minecraft, що належить Microsoft, російські гравці відтворили битву за захоплене окупантами українське місто Соледар, розмістивши відео гри в російській соцмережі ВКонтакте. 

Під час відеоуроку про те, як побудувати флагшток з російським прапором у Minecraft, користувач показував російський прапор над міським ланшафтом з позначкою окупованого Луганська.

Канал військової гри World of Tanks, присвячений 78-й річниці поразки нацистської Німеччини, в травні відтворив парад танків Радянського Союзу в Москві в 1945 році. На популярній ігровій платформі Roblox користувач створив масив внутрішніх військ МВС у червні з нагоди святкування Дня Росії.

“Світ ігор насправді є платформою, яка може впливати на громадську думку, охоплювати аудиторію, особливо молодь”, — сказала Таня Беккер, дослідник ActiveFence, компанії з кібербезпеки, яка виявила кілька прикладів російської пропаганди щодо Minecraft для The New York Times. 

Як зазначив у коментарі виданню керівник української консалтингової компанії Molfar, яка аналізує онлайн-загрози, Артем Старосєк, дослідники компанії виявили більше десятка випадків прокремлівської пропаганди в Minecraft, Roblox, World of Tanks, World of Warships, Fly Corp, Armored Warfare і War Thunder. 

Майже всі вихваляли перемогу Радянського Союзу над нацистською Німеччиною – тему, яку Путін та його радники використовують, щоб заручитися підтримкою сьогоднішньої війни серед населення. Деякі з них мали явні зв'язки з політичними партіями або державними установами.

Нагадаємо, у Кремлі планують обʼєднати західних агентів впливу у єдине “інформагентство”, яке під наглядом російських спецслужб буде працювати на окупованих територіях.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *