Росія запросила на зустріч у Радбезі ООН посіпак Пригожина — про що говорили

Засідання у форматі Аррії скликане представниками РФ нібито через "переслідування" в Україні УПЦ МП.

Росія зібрала в одному із залів Ради безпеки ООН неформальне засідання у форматі Аррії — зустріч для «відвертого обміну думками з використанням гнучких процедурних рамок». Обговорити вигадану тему “переслідування” в Україні УПЦ МП представники держави-агресорки запросили відвертих посіпак ватажка ПВК «Вагнер», російського олігарха Євгена Пригожина.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у Twitter.

За його словами, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров наказав російському постпреду в ООН Василю Небензі посилити «медійну присутність пригожинських посіпак-пропагандистів».

Йдеться про директора неурядової організації «Фонд боротьби з несправедливістю» Міру Тераду, протоієрея УПЦ МП Андрія Павленка та єпископа УПЦ МП Гедеона (Харона).

Кислиця нагадав, що Гедеон був депортований з України у 2019 році, а раніше вважався «настоятелем» «МАФ-церкви», незаконно побудованої в історичній зоні біля Десятинної церкви в Києві. 

Тепер [він] молиться «за російську армію», як видно 7 січня 2023 року в Росії – Гедеон (зліва) з Кирилом, митрополитом Татарстану”, — написав він, опублікувавши відповідне фото.

Депортований з України єпископа УПЦ МП Гедеон (ліворуч) "молиться" за російську армію / Фото: Twitter/Сергій Кислиця

Серед запрошених також Міра Терада (до 2017 року – Оксана Вовк), яку свого часу ув'язнили в США за відмивання грошей. Вона уклала угоду зі слідством, щоб уникнути звинувачень у зберіганні наркотиків.

“Нині вона особиста пропагандистка Пригожина та очільниця так званого «Фонду боротьби з несправедливістю», створеного ватажком «Вагнера». Нагороджена орденами «Луганської народної республіки”, – нагадав Кислиця.

Нагороджена орденами "ЛНР" Міра Терада (до 2017 року – Оксана Вовк) / Фото: Twitter/Сергій Кислиця

Ще один запрошений — колишній священник УПЦ МП на Донбасі та російський шпигун Андрій Павленко. Кислиця нагадав, що він повідомляв росіянам місця дислокації української армії та імена проукраїнських активістів на Донбасі. 

Колишній священник УПЦ МП на Донбасі та російський шпигун Андрій Павленко / Фото: Twitter/Сергій Кислиця

“Був включений в обмін полоненими, його зустрічав особисто Пригожин. Нині вихваляє Пригожина та ПВК “Вагнер” в інтерв'ю”, — зазначив український постпред при ООН. 

Нагадаємо, головування Росії в Раді безпеки ООН, яке почалося 1 квітня і тривало протягом місяця, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав “поганим жартом”.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *