Росія може таємно атакувати Захід: у НАТО попередили про загрозу

За словами очільника розвідки НАТО, Росія може націлитись на підводні кабелі.

Росія складає карту найважливіших підводних систем інфраструктури Європи та США в Атлантичному океані, Балтійському та Північному морях. Це робиться для можливої атаки.

Про це заявив помічник генерального секретаря НАТО з розвідки та безпеки Девід Каттлер, пише Bloomberg.

З його слів, РФ може націлитись на підводні кабелі та критично важливі об'єкти інфраструктури Заходу. Москва хоче отримати важелі тиску на ті країни, які постачають Україні зброю.

«Росія активно займається картографуванням критичної інфраструктури союзників як на суші, так і на морському дні, ці зусилля підтримуються російськими військовими та цивільними розвідувальними службами», — сказав Каттлер.

Видання пише, що країни-члени НАТО хочуть захистити підводні кабелі, на яких припадає 95% інтернет-комунікацій. Також через них щодня проходять фінансові транзакції на суму близько 10 трлн доларів.

Каттлер також вказав на військову стратегію Росії, яка передбачає швидке знищення життєво важливої інфраструктури на ранніх стадіях конфлікту. Цю тактику ЗС РФ намагаються застосувати в Україні. З його слів, зусилля Москви частково очолюються програмою підводної розвідки Міністерства оборони РФ.

За словами Каттлера, хоча Китай також виявляє активність в Атлантиці, він більше зацікавлений у покупці інфраструктури, ніж у тестуванні вразливостей.

За даними видання, НАТО нещодавно створила групу координації підводної інфраструктури, яку очолив генерал-лейтенант Ганс-Вернер Вірманн. 

Нагадаємо, за тиждень до вибухів на газопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2», які сталися у вересні 2022 року, Балтійський флот ВМС РФ проводив масштабні маневри, які могли бути прикриттям для диверсії.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *