Росія хотіла впливати на країни Балтії та розробила відповідний план

Москва хотіла втягнути країни Балтії у свою орбіту до 2030 року.

В Росії розробляли стратегію впливу на Балтійські країни до 2030 року, в якій планувалося втягування Литви, Латвії та Естонії назад до орбіти Москви.

Про це інформують журналісти “Досьє”.

Розроблений довгостроковий план щодо країн Балтії не враховував повномасштабну війну проти України, оскільки в ньому немає жодного згадування про неї.

Для кожної з країн Москва склала план із двох частин — у першій прописані загрози для самої Росії, в іншій викладені стратегії, як їм протидіяти. Кожна мета була внесена у свою сферу та вписана в окремі часові рамки, а саме 2022 рік, 2025 чи 2030.

Головні цілі для Росії в Литві, Латвії та Естонії, як зазначається в матеріалі, це:

  • зберегти найширшу присутність російської в освіті;
  • створювати проросійські організації та впливати через них на населення;
  • протидіяти знесенню радянських памʼяток;
  • просувати російський “історичний” наратив;
  • заохочувати місцеві бізнеси виходити на російський ринок.

У Кремлі боялися, що в Литві можуть створити велику військову базу, тому планували протидіяти розгортанню протиповітряної та протиракетної оборони.

У плані Кремля зазначалося, що литовська влада має “визнати потенційні збитки через зростання впливу НАТО в регіоні” і тому прагнутиме співпрацювати з Москвою. Такі ж плани у Росії були щодо Латвії та Естонії.

У своїх планах Кремль називав негативним нарощення активності НАТО в регіоні, збільшення чисельності наявних військ, запровадження санкцій та згортання торгівлі з країнами Заходу. Саме це і сталося після повномасштабного вторгнення до України в лютому 2022 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що жителі Білорусі побоюються вступу держави у війну РФ проти України, водночас тамтешня опозиція в такому разі прогнозує новий спалах протестів і піднесення партизанського руху.

Крім того, ми раніше інформували, що контрнаступ затримується, бо ЄС не може визначитися, хто виготовлятиме для України снаряди.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *