Рада найближчим часом внесе до порядку розгляду законопроєкти щодо вимог ЄС, - Стефанчук » Інформаційні новини світу
Главная » В Світі » Рада найближчим часом внесе до порядку розгляду законопроєкти щодо вимог ЄС, — Стефанчук

Рада найближчим часом внесе до порядку розгляду законопроєкти щодо вимог ЄС, — Стефанчук

Верховна Рада планує найближчим часом внести до плану розгляду законопроєкти щодо виконання рекомендацій Європейської комісії з надання Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу.

Про це повідомив голова ВР Руслан Стефанчук, передає Інтерфакс-Україна.

«Парламент задіяний у реалізації шести із тих семи вимог, які отримала Україна від Європейської комісії та Європейської ради з приводу кандидатства у члени ЄС. Сім вимог – це окремий трек. Це стосується і закону про Конституційний Суд (запровадження виборних посад), і призначення членів Вищої ради правосуддя парламентом, і питання з приводу деолігархізації та фінмоніторингу, і питання щодо нацспільнот. Найближчим часом ми вже ставитимемо їх у порядок розгляду парламенту України», – сказав спікер.

При цьому він наголосив на тому, що виконання зобов’язань України щодо адаптації національного законодавства до законодавства Євросоюзу є окремим «треком», над яким працює ВР.

«Разом з урядом ми провели перший етап взаємної звірки того, скільки законопроєктів, спрямованих на євроінтеграцію, вже перебуває у Верховній Раді, і ця цифра – 49. За цими 49 документами ми обов’язково вперше в історії парламенту дамо 30 днів для приведення їх у відповідність до постанови (№7595 «Про деякі заходи щодо виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції» – ІФ): має бути таблиця відповідності з директивами ЄС, тобто буде не просто традиційна порівняльна таблиця того, як було і як стало, а буде ще одна, додаткова колонка, про те, наскільки те чи інше положення відповідає вимогам ЄС і на який пункт якої саме директиви можна послатися», – пояснив Стефанчук.

За його словами, це необхідно для того, щоб «експертна думка переважала і було розуміння у залі, наскільки той чи інший законопроєкт кореспондується з вимогами ЄС».

Одночасно голова ВР наголосив, що 49 законопроєктів – це далеко не винятковий перелік, а лише початкова кількість.

«Тому дуже важливо на цих 49 законопроєктах, щодо яких у нас є абсолютне порозуміння з урядом, випробувати новий механізм розгляду євроінтеграційних законопроєктів. А далі нам буде потрібна певна пауза для напрацювання й інших законопроєктів, які вже повністю імплементували б в українське законодавство всі вимоги європейського», – уточнив він.

 

Політика

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*