Путін оновив морську доктрину вдруге після анексії Криму - що в документі » Інформаційні новини світу
Главная » В Світі » Путін оновив морську доктрину вдруге після анексії Криму — що в документі

Путін оновив морську доктрину вдруге після анексії Криму — що в документі

У документі зазначені "кордони та зони національних інтересів Росії", а також визначені загрози нацбезпеці РФ.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження морської доктрини. Цей документ набув чинності у неділю, 31 липня.

Як повідомляє “Радіо Свобода”, приймаючи військово-морський парад у Санкт-Петербурзі та Кронштадті, господар Кремля пояснив, що в документі зазначені «кордони та зони національних інтересів Росії». 

До них російський президент відніс арктичні акваторії, води Чорного, Берингового та Охотського морів, балтійські та курильські протоки.

Основними загрозами нацбезпеці Російської Федерації у морській доктрині називають зростання активності НАТО, прагнення США до домінування в Світовому океані, територіальні претензії низки держав до Москви, а також інформаційний і військовий «тиск на Росію» для зниження ефективності її морської діяльності.

За інформацією Reuters, згідно з доктриною, пріоритетом Росії буде розвиток стратегічної та військово-морської співпраці з Індією, а також більш широка співпраця з Іраном, Іраком, Саудівською Аравією та іншими державами регіону.

«Керуючись цією доктриною, Російська Федерація буде твердо і рішуче захищати свої національні інтереси у Світовому океані, а володіючи достатньою морською потужністю гарантуватиме їх безпеку та захист», — йдеться в документі.

Росія залишила за собою право використовувати військову силу відповідно до ситуації у світовому океані, якщо інші «м’які сили», як-от дипломатичні та економічні інструменти, будуть вичерпані. Водночас в доктрині визнано, що Росія не має достатньо військово-морських баз у всьому світі.

У промові Путіна не згадувалося про конфлікт в Україні, але військова доктрина передбачає «всебічне посилення геополітичних позицій Росії» в Чорному та Азовському морях.

Вперше морську доктрину було прийнято 2001 року. Востаннє документ оновлювали влітку 2015 року на тлі анексії Криму та розширення НАТО.

Нагадаємо, в Офісі президента України висміяли заяви Росії про панування у Світовому океані. Там пригадали, що Росія — це та країна, яка у війні з Україною втратила 15 кораблів та боїться проводити святкування Чорноморського флоту в окупованому Криму. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*