Путін боїться НАТО: чи призведе до ескалації війни вступ України до Альянсу — Мережко

Теперішній господар Кремля, який поводить себе як воєнний злочинець, має інстинкт самозбереження і не наважиться воювати з Північноатлантичним Альянсом.

Український політик, голова комітету ВР з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко вважає, що членство України в НАТО за теперішніх умов зупинило б російську агресію.

Таку думку він висловив в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua.

Коментуючи недавню заяву генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що він бачить Україну в Альянсі і всі країни-учасники підтримують таке рішення, український політик наголосив, що відкритим залишилося питання, коли це може статися.

“Головною перешкодою є стан війни, в якому ми перебуваємо, тому що деякі західні політики побоюються, що коли Україна зараз стане членом НАТО, то це призведе до відкритого і прямого конфлікту, по суті війни між НАТО і Росією”, – зауважив Мережко.

При цьому політик наголосив, що з такими побоюваннями особисто він не погоджується. 

“Я вважаю, що коли б Україна зараз стала членом НАТО, то це зупинило б агресію. Я наводжу приклад Фінляндії і Швеції. Вступ Фінляндії – це був шок для Путіна, він не міг собі цього уявити. За його логікою, він почав цю війну, щоб не допустити розширення НАТО, а тут цей випадок абсолютно не вписується в цю логіку і навіть руйнує її. Путін боїться НАТО, він розуміє, що 30 держав [учасників Альянсу] є найсильнішими в світі у військовому, економічному і політичному сенсі. Інстинкт самозбереження у нього є, він боїться за власну шкуру, хоч він поводить себе як типовий воєнний злочинець”, – висловив думку Олександр Мережко. 

Народний депутат зауважив, що буде надзвичайно складно переконати усі країни у необхідності якнайскоріше прийняти Україну в Північноатлантичний Альянс, але він не вважає це неможливим і саме в цьому напрямку триває робота на парламентському рівні. 

“У тих реальних умовах для нас важливо отримати запрошення від НАТО. Щоб було ухвалене принципове рішення про те, що Україна стає членом НАТО, але це потребує певного часу. Ми намагаємося переконати парламентарів з різних парламентів країн-членів НАТО, щоб вони нас підтримали”, – відзначив Мережко. 

Він зауважив, що в Альянсі є країни-ентузіасти, які вже на нашому боці і які розуміють, що вступ України до НАТО – це гарантія безпеки не тільки для всієї Європи. 

“Росію провокує не розширення НАТО, а слабкість, так звані “сірі зони”, які ще не визначилися, де вони. З боку НАТО нам потрібне політичне рішення і я сподіваюся, що нам вдасться це зробити на саміті у Вільнюсі”, – резюмував український політик.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що на літньому саміті Альянсу у Вільнюсі країни-члени обговорять тему розроблення багаторічної програми підтримки для України.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *