Протести в Гонконгу: Китай погрожує регіону втратою автономії

Насильство з боку протестувальників загрожує принципу "одна країна — дві системи", заявив глава КНР Сі Цзіньпін.

Лідер КНР Сі Цзіньпін попередив протестувальників у Гонконгу, що насильство кидає виклик принципу «одна країна — дві системи», який лежить в основі особливого автономного статусу мегаполісу.

Про це він заявив у четвер, 14 листопада, передає агенція AFP.

«Насильницька протиправна діяльність» демонстрантів серйозно зашкодила «верховенству закону та соціальному порядку» в Гонконзі, наголосив він, цитує People Daily.

Глава Китаю також зазначив, що зараз найактуальнішим завданням є припинення насильства та хаосу та повернення ладу в Гонконгу.

Тим часом акції протесту в автономії тривають. Поліція застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів поблизу місцевого технічного університету. Протестувальники, своєю чергою, застосовували проти поліції рогатки. Внаслідок протестів загинув 70-річний чоловік, який зазнав серйозних травм від удару камінням.

Четвертий день поспіль мітингарі блокують важливі транспортні магістралі, у регіоні не працює багато станцій метро та автобусних маршрутів, тунель Кросс-Харбор, який з'єднує густонаселений район Коулун с фінансовим центром залишається зачиненим. Багато шкіл та університетів у регіоні не працюють. Кілька лікарень припинили всі невідкладні операції.

Відео

Заблокована залізниця і бійки мітингувальників з пасажирами: у Гонконгу посилилось протистояння

Після того, як поліцейський поцілив у мітингувальника з бойової зброї, у місті палають барикади, силовики застосовують сльозогінний газ, а протестувальники відповідають бруківкою. Раніше в одному з районів міста поліція штурмувала університетські кампуси, де зібралися сотні протестувальників.  

Принцип «одна країна — дві системи» був закріплений під час передачі колишньої британської колонії Гонконгу Китаю в 1997 році. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, які не діють на материковому Китаю. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд у Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав, таких як свобода думки та преси.

Протести в Гонконзі тривають уже кілька місяців. Жителі міста почали протестувати проти ухвалення закону про екстрадицію правопорушників на запит китайської влади та не припинили акції після скасування розгляду цього законопроєкту. За даними організаторів, у деякі дні в акціях брали участь понад мільйон людей.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *