Курс гривні падав в обмінниках на тлі підвищеного попиту населення і почав знижуватися після падіння ажіотажу.
Попит на валюту серед населення України почав падати з 18 березня, повідомляє Експертна платформа Національного банку у Facebook в понеділок, 23 березня.
Це пояснюється тим, що обмінний курс на готівковому ринку, який перетинав позначку 29 гривень за долар, знизився приблизно на 1 гривню за курсом продажу. Крім того, обмінні курси готівкового і міжбанківського ринку зблизилися.
Згідно з опублікованими даними, сплеск попиту на готівкову валюту був зафіксований 10-17 березня 2020 року.
“Саме в цей період в касах банків громадяни купували значно більше інвалюти, ніж здавали. Це тягло за собою стрімке зниження обмінного курсу гривні. Пік покупок припав на 10, 11 і 16 березня: в ці дні українські банки продали в касах відповідно 148 млн доларів, 114 млн доларів і 106 млн доларів. При тому, що середньоденний попит на готівкову валюту в цьому році становить 64 млн доларів”, – йдеться в повідомленні.
У цілому, з початку року банки викупили у клієнтів на 402,5 млн доларів більше, ніж продали їм (куплено банками – 3854,3 млн, продано – 3451,8 млн доларів).
“Водночас після валютної лібералізації фізичні особи можуть купувати інвалюту в безготівковому вигляді, зокрема через банківські програми. За цим показником піковий попит припав на 11 і 17 березня. Після цього існує тренд на повернення ринку до стану початку березня, коли українці купували на свої рахунки приблизно стільки ж валюти, скільки і продавали”, – додали експерти НБУ.
Нагадаємо, наприкінці минулого тижня готівковий долар припинив зростання. Перед цим він підвищувався з 10 березня. А сьогодні вранці курс долара впав в обмінниках більш ніж на 30 копійок.
На 23 березня Нацбанк вперше за два тижні зміцнив гривню. Регулятор знизив курс американської валюти на сім копійок, а офіційний євро подешевшав майже на 46 копійок.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net