Польща хоче купити у Австрії територію колишнього нацистського табору — новини світу

У таборі Маутхаузен-Гузен містилися політичні в'язні.

Колишній нацистський табір смерті Маутгаузен-Гузен, де в роки Другої світової війни було вбито десятки тисяч поляків, має намір придбати у Австрії уряд Польщі. Таким чином вони хочуть зберегти пам'ять про 120 тисяч загиблих.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає АР.

Нині на місці колишнього табору смерті будують сучасні житлові комплекси, а також офіси австралійських компаній. У Польщі вважають, що це не відповідає духу місця, де вони зведені. Тому, за словами Моравецького, його країна не може допустити, щоб колишній табір смерті перетворився в місце, яке не варте увічнення.

До слова, у таборі Маутхаузен-Гузен, який заснували в 1938 році, містилося близько 335 тисяч осіб. Це був перший табір смерті, який нацистська Німеччина спорудила в окупованій Австрії. До звільнення табору в 1945 році утримувані там люди, перебували в умовах, які привели до масової загибелі. Серед ув'язнених були критики нацизму, комуністи, гомосексуалісти, польські інтелектуали, іспанці та російські військовополонені.

Нагадаємо, раніше глава німецького уряду Ангела Меркель повідомила, що відвідає Освенцим, колишній німецький концентраційний табір на території Польщі, в якому від 1940 до 1945 року було вбито до 1,5 мільйона людей. Канцлерку супроводжуватимуть польський прем'єр-міністр Матеуш Моравєцкий, представники єврейських організацій і один з небагатьох, що залишилися живими, в'язнів концтабору. 

Відео

Замок із моторошною історією: у Чехії виставлять на аукціон нацистський маєток

Розташований він лише за 15 кілометрів від Праги. Належав дім Рейнгарду Гейдріху — одному з відомих діячів нацистської Німеччини. Чоловіка вбили у 1942 році, а за рік по його смерті під колесами машини загинув маленький син нациста.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *