Перейменування Калінінграда — у Литві пропонують свою назву для міста

Литовські депутати закликають відмовитися від використання чужих назв.

Депутати литовського Сейму Вілюс Семешка і Пауле Кузьміцкене звернулися до Державної комісії з литовської мови з пропозицією перейменувати російську Калінінградську область, яка межує з цією країною, та саме місто Калінінград.

Про це повідомляє видання LRT.

Литовські політики нагадали, що нинішня назва є частиною російського наративу і виникла внаслідок агресивних дій Радянського Союзу під час Другої світової війни.

“Регіон Радянського Союзу був названий на честь старого революціонера-більшовика Михайла Калініна. Після смерті Калініна кілька міст було перейменовано на його честь. Одне з них — тодішній Кенігсберг, а нині Калінінград — зберегло цю назву досі”, — йдеться у релізі.

Пауле Кузьміцкене, який є головою парламентської Комісії з питань історичної пам'яті держави та боротьби за свободу, наголосив, що русифікація назв регіону була спрямована на те, щоб показати його приналежність до Москви.

“Нам давно пора відмовитися від радянської спадщини і не забруднювати нашу державну мову чужорідними тілами. Ми солідарні з нашими польськими сусідами і закликаємо не використовувати в литовській мові нав'язані нам штучні назви”, – підтримав колегу депутат Семешка.

Литовські депутати пропонують перейменувати Калінінград на Караляучюс. 

Нагадаємо, 10 травня комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, що діє при Головній геодезичній службі країни, ухвалила рішення вживати для російського Калінінграда польську назву Крулевець, а для області – Крулевецька область. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *