Парламент Іраку на фоні протестів проголосував за віставку прем’єра — нвини України

Депутати підтримали ініціативу самого прем'єра.

Парламент Іраку 1 грудня відправив у відставку прем'єр-міністра країни Аделя Абдель Махді.

Про це повідомляє Al Arabiya..

Із 329 законодавців в залі був присутній 241 народний обранець. Коли спікер парламенту Мухаммед аль-Халбусі зачитав письмове прохання Абдель Махді про відставку, ніхто з депутатів не висловився проти.

«Ми звернемося до президента , щоб він висунув кандидатуру нового прем'єр-міністра відповідно до 76-ї статті конституції Іраку», — повідомив спікер на засіданні парламенту після голосування.

Як повідомлялося, протести в Іраку спалахнули у Багдаді і поширилися на інші міста країни. Протестувальники виступають проти безробіття, корупції в уряді та низької якості послуг, зокрема відімкнення електроенергії та нестачі води. Також протестувальники вимагають перезавантаження влади, що утвердилася у країні після американської військової операції у 2003 році. На думку прихильників протестного руху, чинний уряд просякнутий корупцією і не здатен подолати безробіття та надавати державні послуги належної якості. 

За період від 1 жовтня, коли у країні почались протести, до 25 листопада в Іраку загинуло майже 350 протестувальників.

Відео

Антиурядові протести в Іраку: кількість загиблих зросла до 93

Поранених — понад чотири тисячі. Силовики стріляють просто у протестувальників. У країні поновилися демонстрації після скасування комендантської години. Уночі, через обмеження, після чотирьох днів протестів, люди розійшлися. Зранку комунальники в Багдаді розчищали вулиці й дороги після протестів.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *