Орбан висловив претензії до Словаччини та Румунії: як йому відповіли, ТСН, новини 1+1

Словаччина та Румунія викликали послів Угорщини для пояснень заяв Орбана.

Скандальний угорський прем'єр-міністр і друг диктатора Путіна Віктор Орбан засумнівався в територіальній цілісності Словаччини та Румунії. Ці держави різко відреагували на заяви угорського політика.

Про це пише польське видання wprost.pl.

Віктор Орбан був присутній на 32-й літній школі угорців, організованій у місті Беїле Тушнад, що в румунській Трансільванії.

Там Орбан зустрівся з лідерами угорських політичних партій із сусідніх з Угорщиною країн і виступив із промовою. Хвилю обурення викликала його заява про Словаччину, яку він назвав “відокремленою” територією від Угорщини. Крім того, Орбан взяв під сумнів територіальну цілісність Румунії в питанні Секлерщизни.

Слова угорського прем'єра викликали різку реакцію з боку МЗС Словаччини. В понеділок до міністерства був викликаний посол Угорщини в Братиславі.

“Чехословаччина (а потім Словаччина) або Угорщина є тими самими державами-правонаступницями Австро-Угорщини. Таким чином, нічого не могло бути відокремлено від сьогоднішньої Угорщини. Просування таких наративів будь-ким безглуздо суперечить добросусідським відносинам і стабільності в нашому регіоні”, – зазначає міністерство закордонних справ Словаччини.

У відомстві також наголошують, що брати під сумнів територіальну цілісність чи суверенітет Словаччини є “абсолютно неприйнятним”.

Аналогічний крок зробило і МЗС Румунії, яке також викликало угорського посла.

Нагадаємо, Румунія письмово заборонила Орбану робити скандальні заяви під час перебування у країні.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *