Опонент Джонсона оприлюднив “секретний план Brexit” і звинуватив уряд у “відокремленні” Північної Ірландії

Лейборист заявив, що в межах королівства з’явиться повноцінний кордон.

Лідер Лейбористської партії Великої Британії Джеремі Корбін передав пресі інформацію, котру назвав “секретним планом уряду” в Лондоні щодо Brexit. Про це з посиланням на британські ЗМІ повідомляє РБК-Україна.

За словами Корбіна, Джонсон хибно представляє людям свою угоду щодо Brexit. Лейборист стверджує, що документ уряду та ЄС матиме руйнівний вплив на Північну Ірландію, бо передбачає запровадження митного контролю на кордоні між нею та основною частиною Великої Британії. Це, за словами політика, де-факто означає появу повноцінного кордону у межах однієї держави.

Фотогалерея

Акція в Лондоні за скасування Brexit (11 фото)

Лідер опозиційної партії заявив, що в разі реалізації угоди Північна Ірландія буде відокремлена від решти Великої Британії. Це виявиться порушенням обіцянок Джонсона про те, що в Ірландському морі не буде межі. Прем’єра лейборист звинуватив у брехні та діях, що не відповідають державним інтересам.

Відео

Політична криза через Brexit: Борис Джонсон пропонує провести дострокові вибори

Євросоюз погодився перенести Brexit до 31 січня 2020 року. Таке вирішили у Брюсселі, як повідомив глава Європейської ради Дональд Туск. Вийти зі складу ЄС Велика Британія мала уже цього четверга. Утім, досі не вдалося домовитися про угоду, яка б врегульовувала перетин кордону та торговельні відносини із Європою після виходу. А це могло б призвести до чималих збитків для країни.    

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. “За” проголосувало 51,9% осіб, “проти” – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *