Об’єднані Арабські Емірати запустили першу в арабському світі атомну електростанцію

В Абу-Дабі наголосили на мирному характері ядерної програми ОАЕ.

Атомна електростанція “Барака” в Об’єднаних Арабських Еміратах запрацювала в суботу, 1 серпня. Цього дня ввели в експлуатацію її перший енергоблок.

Віцепрезидент і прем’єр-міністр країни, правитель емірату Дубай Мухаммед бін Рашид аль-Мактум назвав його “першим мирним атомним реактором в арабському світі”, цитує інформагенція dpa.

Влада країни розраховує у майбутньому покривати чверть енергетичних потреб ОАЕ за рахунок електроенергії з чотирьох енергоблоків цієї АЕС.

Читайте також:

Зупинка АЕС, ідеї про майнінг, працевлаштування сина і гра на гаманець Ахметова: 100 днів роботи Буславець в Уряді

Атомна електростанція “Барака” розташована на узбережжі Перської затоки неподалік від кордону з Саудівською Аравією. Будівництво чотирьох енергоблоків цієї АЕС почалося у 2012 році. Станцію зводить південнокорейський державний енергетичний концерн KEPCO. Вартість всього контракту становить 20 мільярдів доларів США, він передбачає не лише будівництво, але і навчання працівників та експлуатацію станції потужністю у 1400 мегават.

ОАЕ є однією з найбагатших країн світу завдяки надходженням від нафтогазового бізнесу. Утім, незважаючи на великі ресурси, країна намагається покрити внутрішні потреби в енергії й за рахунок інших джерел. Зокрема, минулого року в районі Абу-Дабі запрацювала одна з найбільших у світі систем із сонячних батарей.

В Абу-Дабі наголошують на мирному характері ядерної програми ОАЕ. Влада країни надала доступ до АЕС фахівцям МАГАТЕ та Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні електростанції. Утім, будівництво АЕС вже розкритикувала влада Катару, де вважають атомну електростанцію “загрозою для миру в регіоні”.

Відео

Історичний політ для ОАЕ: що шукатиме на Марсі зонд "Надія"

Об'єднані Арабські Емірати відправили на планету свій перший в історії зонд і зробили це з японського космодрому. Марсохід "Надія ", завважки в майже півтори тонни, до Червоної планети долетить за сім місяців. Майже в цей самий час туди мають дістатися й американський та китайський зонди. Що шукатиме на Марсі міжнародний космічний батальйон – у сюжеті.

 

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *