Новини Світу: у Нідерландах відбулося одне з останніх засідань у справі збитого малазійського літака » Інформаційні новини світу
Главная » В Світі » Новини Світу: у Нідерландах відбулося одне з останніх засідань у справі збитого малазійського літака

Новини Світу: у Нідерландах відбулося одне з останніх засідань у справі збитого малазійського літака

Сьогодні,  22 вересня, у Нідерландах відбулося одне з останніх засідань у справі збитого малазійського літака.

За крок до вироку. Суд над обвинуваченими у справі Малазійського «Боїнгу» добігає кінця. Вісім років тому росіяни поцілили ракетою у мирний літак Малазійських авіаліній над Донеччиною і вбили майже три сотні людей, які перебували на борту.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Фінал шести років розслідування і двох років слухань. Сьогодні тут, у комплексі Схіпхол неподалік Амстердама — одне з останніх засідань у справі збитого Малайзійського «Боїнга».

Обвинувачуваних четверо — один українець і троє росіян, які брали участь у транспортуванні «Бука», з якого поцілили в «Боїнг». Всіх судять заочно. На контакт зі слідством вийшов тільки один — підполковник ГРУ Олег Пулатов. І, вірогідно, він погодився бути допитаним зовсім не задля встановлення правосуддя — таким чином Росія отримала доступ до матеріалів справи через його адвокатів.

Провадження кримінальне — прокуратора просить для обвинувачених максимального, довічного ув’язнення. Вирок стане результатом восьми років розслідування — міжнародні експерти привезли сюди, на воєнну базу в Нідерландах, і зібрали як своєрідний пазл усі рештки літака. Як наслідок, не залишилося сумніву, яким чином і звідки запустили ракету — а версії російських пропагандистів були спростовані. Разом з усім світом на вирок чекають родичі загиблих. Антон Котте втратив у катастрофі сина, невістку й онука.

“Зрозумійте, я не так зацікавлений у цих чотирьох підозрюваних — вони зробили свою роботу. Організовану за наказом. Мені цікаво, чи скаже щось суддя про те, що Росія — замішана. Якщо це буде так, то ми, як організація, можемо робити наступні кроки, щоб повідомити всьому світові — тепер ми знаємо, що Росія зробила в Україні з МН-17. І це єдина можливість привернути до цього увагу, бо досі є багато місць у світі, де люди й гадки не мають про те, що відбулося”, — сказав Антон Котте.

Будівля суду межує з одним із найбільших європейських аеропортів. Літаки йдуть на посадку одразу за воротами, поки всередині вирішують, хто винен у катастрофі малайзійського лайнера.

Коридор суду нагадує шкільний. Зали — в алфавітному порядку. Справі МН17 сьогодні дісталася літера «D».

Суддя зачитує звернення. Дві хвилини — і найкоротше засідання за два роки закінчено. Найголовніше — дата остаточного вироку. 

Формулювання — стандартне. Випадки непередбачуваних обставин за всю історію нідерландського судочинства можна перелічити на пальцях однієї руки. 17 листопада Україна разом із рештою цивілізованого світу сподівається почути не тільки? хто виконував, а й хто віддавав наказ розстріляти мирний «Боїнг».

Нагадаємо, що на Закарпатті та в Чернівецькій області затримали понад десять осіб, які хотіли незаконно перетнути кордон.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*