Новини світу: Путін та Ердоган в Сочі говорили понад 4 години: про що домовились

У п'ятницю, 5 серпня, турецький президент Реджеп Таїп Ердоган прилетів до Сочі на переговори з російським президентом Володимиром Путіним.

Однією з головних тем був експорт українського зерна, який вдалося розблокувати за активної участі Туреччини. Інші питання, які обговорювалися – часткова оплата російського газу в рублях, АЕС «Аккую» та ситуація в Сирії.

Про це повідомляють турецькі ЗМІ, російські засоби масової пропаганди та сайт Кремля.

Переговори тривали понад 4 години за закритими дверима. На сайті Кремля опублікували вступні промови президентів перед початком зустрічі. Зокрема зазначається, що турецький лідер перед зустріччю з Путіним заявив: «Вірю, що ми відкриємо нову сторінку у наших турецько-російських відносинах. Це стосується й енергетики, це особливо стосується «зернового коридору» через Чорне море, де ми зробили кроки».

Видання Financial Times повідомляє, що Ердоган високо оцінив результативність зустрічі у питаннях політики, економіки та торгівлі.

За словами речника Путіна Дмитра Пєскова, президенти за підсумками перемовин ухвалили спільну заяву. Зокрема, у ній йдеться, що потрібно повністю виконувати стамбульські угоди, «включаючи безперешкодний експорт російських зерна, добрив та сировини для їхнього виробництва».

Також, як йдеться у заяві, Ердоган та Путін провели всебічні консультації, спрямовані на збільшення обсягу торгівлі між двома країнами відповідно до встановлених цілей та на збалансованій основі, розвитку відносин в економічній та енергетичній галузях у рамках взаємності, а також довгострокову співпрацю в таких секторах, як транспорт, торгівля, сільське господарство, промисловість, фінанси, туризм та будівництво.

Як пише турецьке видання Anadolu, президенти РФ та Туреччини за підсумками розмови домовилися боротися з усіма «терористичними організаціями в Сирії». 

«Президенти Ердоган і Путін підкреслили свою тверду прихильність до суверенітету, територіальної цілісності та національної єдності Лівії. Наголосивши на важливості проведення вільних, справедливих і таких, що заслуговують на довіру виборів на основі якомога ширшого консенсусу серед лівійців, два лідери знову заявили про свою підтримку політичного процесу, що проводиться під егідою ООН», — пише турецьке ЗМІ.

Нагадаємо, що турецький президент Реджеп Таїп Ердоган прилетів до Сочі, де провів переговори з російським колегою Володимиром Путіним.

Путін перевершив Сталіна: росіянам заборонили геть усе

04:24

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *