Речник Путіна поскаржився, що Росії не дали права брати участь у розслідуванні.
У Кремлі не можуть оцінити “якість і достовірність матеріалів» Спільної слідчої групи, яка розслідує обставини авіакатастрофи MH17 на Донбасі, згідно з якими помічник президента РФ Владислав Сурков проводив переговори з бойовиками «ЛДНР».
Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише «Интерфакс».
«Я не можу вам відповісти на це запитання, тому що я не знаю, про які розмови йдеться. Не можу вам сказати, чи є це якимсь підтасовуванням, якоюсь компіляцією, вигадкою, очевидною брехнею або ще щось. Не можу вам про це говорити, тому що ми з вами не бачимо матеріалів і не розуміємо, наскільки вони можуть бути достовірні. Уся ця інформація (про переговори помічника президента РФ Владислава Суркова з бойовиками на Донбасі — прим.ред.) йде від ССД, Спільної слідчої групи. Росія ніколи не була учасницею, на свій жаль, цієї Спільної слідчої групи», — сказав він.
За словами Пєскова, Росії «фактично відмовили в праві брати участь», незважаючи на готовність «здійснювати вагомий внесок» у розслідування авіакатастрофи.
«Різні матеріали цій слідчій групі найчастіше потрапляють з України, країни, на території якої і в повітряному просторі якої сталася ця трагедія, і країни, яка несе відповідальність за несвоєчасне закриття повітряного простору. У цій ситуації ми не маємо можливості хоч якось оцінювати якість і достовірність цих матеріалів, тому відповідно не маємо можливості їх коментувати», — наголосив речник Путіна.
ТСН.ua
Нагадаємо, JIT виявила, що лідери самопроголошеної «Донецької народної республіки» («ДНР») мали прямі контакти з впливовими російськими посадовцями. Зокрема, за даними слідчих, тодішній «прем'єр-міністр ДНР» Олександр Бородай та «міністр оборони» Ігор Гіркін (Стрєлков) спілкувалися з призначеним РФ керівником анексованого Криму Сергієм Аксьоновим та помічником російського президента Володимира Путіна Владиславом Сурковим.
Крім того, як стверджують слідчі, в іншій телефонній розмові, що відбулася на початку липня 2014 року, бойовик «ДНР» з позивним «Монгол» повідомляє місцевому командиру, що «прибудуть люди з повноваженнями від (міністра оборони РФ Сергія. — Ред.) Шойгу». Слідчі також оголосили про пошук нових свідків, які можуть надати відомості про «тих, хто контролював керівництво «ДНР» у Донецьку та віддав команду здійснити постріл з «Бука», яким було збито пасажирський літак.
У червні 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох головних підозрюваних в причетності до збиття MH17. Це троє росіян — уже згаданий Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубинський (на прізвисько «Похмурий»), полковник Олег Пулатов (відомий як «Гюрза»), а також громадянин України Леонід Харченко («Крот»). Процес над ними має розпочатися 9 березня 2020 року в Гаазі й відбуватиметься, найімовірніше, за їхньої відсутності. Слідство також встановило, що літак був збитий ракетою, випущеною з установки зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належала російській 53-й бригаді ППО. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.