Новим генсеком НАТО може стати жінка — ЗМІ ТСН, новини 1+1

Черговим генсеком НАТО стає представник європейської країни, однак його кандидатуру має схвалити Вашингтон.

Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен стала серйозним претендентом на посаду очільника НАТО.

Про це повідомляє видання Politico. 

Джерело посилається на повідомлення Білого дому, в якому йдеться про те, що президент Джо Байден планує зустрітися з Метте Фредеріксен 5 червня для обговорення відносин між двома країнами, зміцнення партнерства в рамках НАТО, підтримки України та інших питань.

Відповідно до інформації від Politico, виникає ймовірність, що Метте Фредеріксен стане наступним генеральним секретарем НАТО після закінчення терміну повноважень Єнса Столтенберга. Однак, якщо члени альянсу не досягнуть згоди щодо нового керівника, Столтенберг може залишитися на посаді ще кілька місяців.

За інформацією Politico, Метте Фредріксен відповідає декільком вимогам, які пред'являються до кандидатів на посаду генерального секретаря НАТО. По-перше, очікується, що новий керівник матиме досвід роботи прем'єр-міністром або очільником уряду. По-друге, серед бажаних критеріїв є представництво жінки, оскільки раніше усі генеральні секретарі НАТО були чоловіками.

Сама прем'єр-міністерка Данії наполягала минулого місяця, що вона не є кандидатом. 

Нагадаємо, деякі офіційні особи зазначають, що серед можливих кандидатів є прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес та міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас також часто згадується як претендент.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *