Номінальна демократія. Преса про вибори в РФ

Партія Единая Россия здобула конституційну більшість за підсумками парламентських виборів в РФ.

 

У Росії три дні голосували на парламентських виборах – з 17 по 19 вересня. За підсумками виборів, партія влади Единая Россия набирає майже 50% за партійними списками. З урахуванням результатів по одномандатних округах у неї буде більше 300 мандатів – це конституційна більшість.

 

У комуністів – 19,5%, у ЛДПР – 7,5%, у Справедливой России теж близько 7%.

 

Крім того, в Держдуму, схоже, проходить п’ята партія: Новые люди набрали трохи більше 5%.

 

На вибори не допустили низку опозиціонерів, під час голосування фіксували численні порушення, маніпуляції та грубі фальсифікації.

 

Якими російські вибори побачила російська преса?

 

 

Недивні вибори – DW

 

DW називає результат виборів “недивним, якщо врахувати безпрецедентні репресії влади проти опозиційних політиків, яких або ув’язнили, або яким заборонили балотуватися, або яким довелося тікати із країни”.

 

Зрештою, крім Единой России, в парламент повертаються “три інші партії, які майже завжди голосують за ініціативи Кремля”, а також партія Новые люди, “яку було створено торік і яку багато хто вважає проектом, який має спонсорську допомогу від Кремля”, пише DW. А на тлі відсторонення реальної опозиції 13 партій, які взяли участь у виборах, крім Единой Россииї, були лише “символічною опозицією, якій Кремль дозволив балотуватися”.

 

EPA

 

 

Путін перемагає не просто так – New York Times

 

Торік повсюдні підтасування на президентських виборах у сусідній Білорусі спровокували масові вуличні протести, і аналітики говорять, що Кремль має рішучість запобігти такому результату в Росії. Автобуси з поліцейськими, яких екіпірували для боротьби із заворушеннями, стояли в центрі Москви усі вихідні, але скільки-небудь значних протестів не було.

 

Кореспонденти New York Times, утім, відзначають, що багато росіян досі підтримують Путіна. “Я вдячна, що Бог дав нам такого лідера”, – цитує газета вчительку Тетяну Колосову, яку репортери зутсріли біля виборчої дільниці в Москві.

 

Путін перемагає не просто так, а завдяки потужному апарату пропаганди, пише газета: “Велика мережа телевізійних станцій та газет, часто з чорнушним стилем і змістом, який вводить в оману, – ця система кремлівської пропаганди є центральною опорою влади Путіна. Вона діє як непроникний щит проти будь-якого інакомислення та невдоволення його режимом всередині країни і зовні. Якщо додати до цього репресії, то саме так він і перемагає”.

 

 

Фільтрація від Кремля – ​​Le Figaro

 

Після млявої кампанії, без предметних дебатів, коли Кремль ретельно “відфільтрував” кандидатів, росіяни не кинулися на вибори, пише Le Figaro.

 

З іншого боку, серед виборців, які обрали електронне голосування, взяли участь близько 90%… навіть сам Володимир Путін. Цими вихідними в Інтернеті з’являлося безліч відеороликів, які демонстрували приклади вкидання бюлетенів і “каруселі” (множинне голосування).

 

Безпрецедентним і вражаючим стало прийняте в п’ятницю рішення цифрових гігантів не передавати інструкції щодо голосування з боку ув’язненого опозиціонера Олексія Навального. Apple і Google погодилися видалити зі своїх магазинів додатків мобільний додаток “Навальний” з “розумним голосуванням” – стратегією, яку пропагують прихильники Олексія Навального, щоб заблокувати дорогу пропутінським кандидатам. Відповідно до джерел, яких опитало AFP, Google і Apple підкорилися російської влади, адже побоюювалися арешту своїх співробітників у Росії. Дуже популярна в країні система миттєвого обміну повідомленнями Telegram теж видалила ці рекомендації щодо голосування на своїй платформі.

 

EPA

 

 

Перехресний вогонь – Atlantic Council

 

Atlantic Council ще напередодні виборів констатував, що голосуванню передував “перехресний вогонь двох компенсуючих трендів: Единая Россия є історично непопулярною, а режим Путіна посилив репресії до рівня, якого не бачили навіть у пострадянську епоху”.

 

“Якби це були нормальні вибори в демократичній країні, Кремль мав би серйозні неприємності: за даними державного соціологічного агентства, правляча партія Единая Россия напередодні виборів набирала анемічні 29% на загальноукраїнському рівні, – нагадували в Atlantic Council. – Але партія використовує свій добре розроблений інструментарій для досягнення бажаних результатів: лише Единая Россия та жменька інших лояльних режиму партій отримають місця в Держдумі”. Тому зп достатньої кількості фальсифікацій для Кремля не мало жодних проблем домогтися бажаного результату і продовжити свою удавану гру в демократію.

 

Atlantic Council також відзначає, що нинішні вибори – останнє серйозне випробування для Кремля перед президентськими виборами 2024 року, на яких Путін, імовірно, прагнутиме продовжити своє правління ще на два терміни, аж до 2036 року, коли йому виповниться 83 роки.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *