Німеччина ухвалила поправки до директиви ЄС щодо «Північного потоку-2»

Парламент ФРН підтримав правки більшістю голосів.

13 листопада парламент Німеччини більшістю голосів проголосував за поправки до Газової директиви Євросоюзу, яку має імплементувати в своє законодавство.

Сама директива набрала чинності в травні цього року, тепер країни-члени ЄС зобов'язані до 24 лютого 2020 року закріпити її в національному законодавстві. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Директива спрямована на регулювання діяльності газопроводів третіх країн на території ЄС — тепер газопроводи третіх країн повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх газопроводів ЄС — і стосується, таким чином, в першу чергу російського «Північного потоку-2».

Серед головних положень директиви — поділ компаній на такі, що постачають газ і такі, що його транспортують. Це означає, що компанія-оператор «Північного потоку-2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але лише за схваленням Єврокомісії.

Нагадаємо, у ніч проти 8 листопада Бундестаг переніс голосування щодо Газової директиви ЄС, щоб дало «Північному потоку-2» змогу обійти обмеження директиви. Депутати від правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» ініціювали перенесення рішення через те, що на засіданні не було кворуму.

Раніше компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво системи газопроводу на континентальному шельфі Данії. Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав більше двох років — від квітня 2017 року. Відмова країни могла відтермінувати завершення проєкту на роки.

«Північний потік-2» має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність — 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський «Газпром» спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікувалось, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2», оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. У Німеччині вважають, що проєкт економічний, а не політичний.

Відео

Покарання за "Північний потік — 2": у США республіканець закликав підтримати санкційний закон

Після того, як Данія — остання країна, яка не дозволяла будувати російський газогін в обхід України, погодилася на будівництво, Круз наполягає: Москва найближчими місяцями дістане можливість додатково експлуатувати європейців і посилювати військову потужність. Законопроект, написаний Крузом, передбачає санкції для компаній, що беруть участь у будівництві російського газогону.  

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *