Нацбанк удвічі збільшив е-ліміт на закордонні перекази

Це стосується інвестицій за кордон, розміщення грошей на іноземні рахунки, переказу коштів за страховкою і позику нерезидентам.

 

Нацбанк удвічі збільшив е-ліміт для низки валютних операцій фізосіб з переказу коштів за кордон або на рахунки юросіб-нерезидентів, відкриті в Україні. Про це повідомляє прес-служба НБУ у четвер, 4 лютого.

 

Тепер е-ліміт зріс до 200 тисяч євро.

 

Серед таких операцій:

 

  • здійснення інвестицій за кордон;
  • розміщення коштів на власних закордонних рахунках;
  • переказ коштів за договором страхування життя;
  • надання позики нерезидентам.

 

“За оцінками Національного банку, це рішення в напрямку валютної лібералізації суттєво не вплине на функціонування валютного ринку України, в тому числі з урахуванням того, що фізичні особи вже більше року мають можливість купувати безготівкову іноземну валюту без будь-яких зобов’язань і підстав. У 2020 році фізособи в межах e-ліміту перерахували за кордон близько 274 млн євро. Ця сума менше середньоденного обсягу торгів на міжбанківському валютному ринку”, – заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

 

Як відзначили в Нацбанку, позитивна ситуація на валютному ринку створює необхідні передумови для поступової лібералізації валютного регулювання, черговим кроком якої є підвищення відповідного е-ліміту.

 

При цьому один з пріоритетів НБУ залишається повне зняття електронного ліміту на здійснення фізичними особами інвестицій за кордон – воно передбачено Дорожньою картою валютної лібералізації.

 

Нагадаємо, що в Україні зріс обсяг безготівкових платежів. Більшість платежів у 2020 році відправили через Систему електронних платежів банки України та їх філії. В середньому, за день оброблялося близько 1,5 млн початкових платежів на суму 178 млрд грн.

 

Також повідомлялося, що на початку року українці більше продають валюти, ніж купують. В кінці минулого року населення більше купувало валюти, ніж продавало, а на початку цього – знову продає.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *