Нацбанк побоюється невиконання бюджету-2020

У січні бюджет був недовиконаний на чверть. Регулятор допускає, що доходи бюджету можуть бути нижчі від запланованих.

 

У 2020 році в Україні можуть виникнути проблеми з виконанням держбюджету. Про це йдеться в свіжому інфляційному звіті Національного банку.

 

 

У НБУ відзначають, що закладені в бюджет показники інфляції, обмінного курсу, обсягів підакцизних товарів виглядають “трохи оптимістично”.

 

“Затвердженими параметрами бюджету 2020 року передбачається досить помірний приріст як доходів, так і витрат бюджету (орієнтовно, на 10%, порівняно з фактичними значеннями 2019 року), а розмір дефіциту відносно ВВП практично не змінюється і відповідає зобов’язанням перед МВФ. Однак виконання плану в частині доходів є напруженим”, – йдеться у звіті.

 

Регулятор називає “досить амбіційним” зростання податкових надходжень, що закладене в бюджеті на рівні 15,9%, і допускає, що надходження від акцизу і рентної плати можуть бути нижчі від запланованих.

 

У той же час, “потужним компенсатором потенційно більш низьких, ніж заплановано, податкових надходжень можуть бути надпланові перерахування від НАК Нафтогаз України”.

 

 

НБУ також вказує, що можлива економія на імпортних закупівлях і обслуговуванні валютного боргу у зв’язку з більш сильним курсом гривні.

 

За оцінками НБУ, в 2020 році Україна повинна виплатити більше 9 млрд доларів з валютних боргів. Але порівняно з 2019 роком загальна фінансова потреба, пов’язана з борговими операціями, трохи знизиться – з 11,7% до 9,9% від ВВП.

 

Згідно з оновленим звітом, споживча інфляція більшу частину 2020 року буде знаходитися нижче від цільового діапазону 5%±1 ст. п., в той же час економічне зростання буде поступово прискорюватися – до 3,5% в 2020 році і 4% в 2021 – 2022 роках.

 

Відзначимо, в перший місяць 2020 року доходи держбюджету склали 42,6 млрд грн, що на 13,8 млрд грн або на 24,5% менше від плану.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *