На росіян чекає неймовірна бідність через санкції – ексголовний економіст МВФ

Експерт гадає, що довгострокові санкції можуть призвести до зміни режиму в РФ після перемоги України у війні.

В Росії може виникнути «неймовірна бідність» через суттєвий вплив міжнародних санкцій на економіку країни, які справді працюють.

Про це колишній головний економіст МВФ Кеннет Рогофф сказав під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Погляньте на Іран, подивіться на Північну Корею, подивіться на Венесуелу, подивіться на Кубу. Ось куди рухається Росія», – сказав економіст.

Він зазначив, що РФ у майбутньому може стати «гігантським Іраном» через наслідки дії західних санкцій. На росіян чекає «неймовірна бідність», додав Рогофф.

Він запевнив, що запроваджені проти Росії обмеження працюють, а всі заяви представників режиму країни про теневиправданість санкційних планів Заходу є неправдивими.

Експерт пояснив, що РФ втратила частину своїх доходів, що свідчить про уповільнення виробництва та інших секторів економіки.

«Найважливіші санкції – ті, що впливають на ВПК. Уявімо, що війна закінчилася, і Україна перемогла, але режим у Росії не змінився. Думаю, нам треба подумати про довгострокові санкції», – наголосив економіст.

Нагадаємо, в листопаді стало відомо, що в Росії розпочався процес глибокої рецесії. Адже обсяги виробництва там скорочувалися протягом двох кварталів поспіль. Окрім того, ситуація в економіці погіршується через оголошену мобілізацію.

У грудні в РФ до рекордного рівня зріс дефіцит федерального бюджету, що пов’язане з падінням доходів на тлі обмежень на експорт нафти і зростання витрат на війну проти України.
 
В результаті війни проти України на економіку Росії чекає серйозна криза. Таку оцінку дали експерти Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування.
10 пакет антиросійських санкцій: нові обмеження для країни-агресорки

04:08

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *