Верховна Рада підтримала призначення Дмитра Кулеби на посаду міністра закордонних справ України за поданням президента України Володимира Зеленського.
За призначення Кулеби главою українського зовнішньополітичного відомства на пленарному засіданні в середу проголосували 288 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з Конституцією України, кандидатури глав МЗС і Міноборони на розгляд Верховної Ради вносить глава Української держави.
Після свого призначення Кулеба на своїй сторінці в соцмережі Facebook написав п’ять тез за його пріоритетами на посаді.
“1. Мир, безпека і територіальна цілісність України”, – написав глава МЗС.
Другим пунктом він назвав економічну дипломатію з особливим фокусом на залученні інвестицій в Україну та підтримці промисловості. “Особливо великі можливості бачу в Південно-Східній Азії, але й інші частини світу не забуватимемо. Там, де є можливості для українського бізнесу, працюватиме й українська дипломатія”, – конкретизував Кулеба.
Третім пунктом він окреслив публічну дипломатію, “щоб світ нами захоплювався і бачив нас не лише як жертву агресії, а й привабливу країну можливостей”.
“4. Кожен українець є краплею в океані під назвою “Україна”, невід’ємною частиною нашого народу. Дипломати робитимуть усе, щоб кожен українець пишався Батьківщиною, відчував її підтримку та захист, хоч би в якому куточку світу він перебував”, – написав дипломат.
П’ятим пунктом він окреслив активне заохочення зарубіжних українців не розривати зв’язку з Батьківщиною. “Аби мотивувати кожного, хто хотів би повернутися додому. Аби надихати кожного, хто готовий бути адвокатом України в країні свого проживання”, – пояснив міністр.
Дмитро Кулеба народився 19 квітня 1981 року в Сумах. У 2003 році розпочав свою дипломатичну кар’єру в МЗС після закінчення Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
З 2003 року по 2010 рік працював у системі Міністерства закордонних справ України на посадах у центральному апараті та в Постійному представництві України при міжнародних організаціях у Відні.
З 2010-го по 2013 рік, працюючи в секретаріаті міністра МЗС, займався питаннями іміджу України за кордоном, міжнародних організацій, відносин зі США.
Протягом січня-червня 2013 року був радником віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань.
Залишив державну службу в 2013 році й очолив Фонд культурної дипломатії UART.
У 2014 році повернувся до МЗС на посаду посла з особливих доручень з питань стратегічних комунікацій. Упровадив у роботу МЗС концепції цифрової дипломатії, стратегічних комунікацій, культурної дипломатії та публічної дипломатії.
У 2016 році призначений на посаду посла та представника України при Раді Європи.
З серпня 2019 року був віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Колишній глава МЗС Вадим Пристайко призначений у новому уряді віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Источник: www.day.kyiv.ua