Макрон: Лідери ЄС підтвердили єдність і рішучість надалі підтримувати Україну

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що лідери Євросоюзу підтвердили єдність і рішучість надалі підтримувати Україну.

На цьому Макрон наголосив під час пресконференції за підсумками другого дня роботи Європейської ради у Брюсселі, передає Укрінформ.

“Вчора ми провели відеоконференцію з Президентом (України) Зеленським, а сьогодні вранці між державами-членами, на якій нагадали про нашу повну солідарність з Україною. Ми відзначили нашу єдність і нашу рішучість продовжувати незмінну довгострокову підтримку в усіх напрямках”, — сказав Макрон.

З огляду на це, за його словами, протягом останніх тижнів вже були прийняті дуже структурні рішення. “Зокрема, щодо санкцій проти іранських офіційних осіб, які брали участь у передачі росії безпілотників, використаних проти України. Це важливий сигнал. І вчора, зокрема, знов були прийняті додаткові санкції щодо цього”, — додав він.

Також Макрон нагадав, що країни-члени ЄС вирішили розпочати європейську місію для навчання українських військових, рішення про що було ухвалено в понеділок. “Франція братиме в цьому активну участь, навчаючи дві тисячі українських солдатів на нашій землі», — зауважив Макрон. 

«Також 500 мільйонів євро буде виділено додатково, щоб допомогти українським силам із спорядженням, яке їм необхідно для підтримки рівня їхніх можливостей у рамках Європейського фонду миру”, — додав він.

Макрон також нагадав, що минулого тижня він оголосив про те, що Франція поставить Україні нове обладнання, а саме: системи протиповітряної оборони, та працюватиме над поставкою додаткових гармат «Цезар».

Як повідомлялося, високий представник ЄС поінформував Іран про пакет санкцій у зв’язку із застосуванням росією дронів іранського виробництва для атак на мирне населення та цивільну інфраструктуру України.

Війна Росії проти УкраїниЄвропаЄСПолітика

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *