Львів: зайнятість ковідних ліжок 59%, вакцина Pfizer та часткове зняття карантинних обмежень

Вчора, 19 квітня, у Львові учні молодшої школи повернулися за парти. Згідно з інформацією, що її подає управління освіти ЛМР, до навчальних закладів прийшло 89% дітей (30736), а загалом їх навчається у 1 – 4 класах –34600. Дозвіл перейти на очну форму навчання наразі не стосується старших класів – через складну ситуацію із поширенням коронавірусу.

Вчора ж відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС, на яком прийнято рішення про закриття двох закладів харчування, що грубо порушували карантин. «В ресторані Park.Art of Rest відбулось масове дійство, масовий концерт за участю відомого виконавця. По-перше, цей заклад не мав функціонувати, по-друге, він піддавав загрозі всіх тих, хто там був, по-третє, це зневага до закладів, які не працюють, дотримуючись всіх карантинних правил. Відтак ми прийняли рішення про закриття Park.Art of Rest та ресторану «Замок Лева», де також зафіксовано порушення. Поліція склала протоколи», – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.  

Щодо ковідної статистики, то, за оперативними даними, на ранок 20 квітня на Львівщині підтверджено 123874 випадки інфікування, з них 3064 – летальні. 90142 пацієнти одужали. По Львову Covid-19 підтвердили у 61186 осіб, з яких 44936 одужали. Летальних випадків – 1477.

За минулу добу, 19 квітня, лабораторні центри провели 1946 ПЛР-тестів. 477 – позитивні (серед львів’ян – 275). Для порівняння: за добу 18 квітня лабораторні центри Львова провели 1258 ПЛР-тестів (490 – позитивні, серед львів’ян – 343).

У 8-й лікарні –  229 пацієнтів, у 1-й – 146, у Лікарні швидкої медичної допомоги – 454, у 5-й – 97, у 4-й – 6, у пологовому – 22 пацієнтки. Загалом в стаціонарах – 954 особи, 910 – з Covid-19, 61 хворий – у реанімації, 27 хворих  підключено до апаратів ШВЛ. За останню добу до медзакладів доправили  73 недужих, виписали 79 осіб.

В управлінні охорони здоров’я ЛМР зазначають, що динаміка госпіталізації хворих на коронавірус у Львові дещо зменшилась, однак майже всі пацієнти, яких доправляють до лікарень, мають важкий перебіг хвороби. Із загальної кількості ковідних ліжок у медзакладах міста на ранок 20 квітня зайнято 59%. У резерві – 662 місця. «Число хворих з важким перебігом хвороби, які потребують госпіталізації у медичні заклади, залишається високим, тому ми наполегливо просимо усіх не легковажити здоров’ям і дотримуватись карантинних обмежень», – говорить керівник управління Леся Кобецька. І додає, що у медичних закладах тривають роботи над розгортанням додаткових резервних ліжок.

Тим часом Рада церков Львова оприлюднила рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня. Богослужіння проходитимуть у режимі онлайн або ж просто неба. Освячення лози та великодніх страв відбуватиметься біля церков або у парках і з дотриманням соціальної дистанції – не менше 1,5 м (за винятком членів однієї сім’ї, що живуть разом). Також буде можливість освятити великодній кошик вдома. Шанування святинь на Плащаниці перебігатиме з дотриманням карантинних норм і без доторків та цілування (відстань між відвідувачами у храмі – не менше 2 м, за винятком членів однієї сім’ї).

Варто додати, що й раніше мер Львова Андрій Садовий попереджав, що святкування Великодніх свят в умовах посиленого карантину відбуватиметься з обмеженнями.

У Львові триває вакцинація. У міській раді розповідають, що упродовж семи тижнів перше щеплення вакцинами AstraZeneca та CoronaVac отримали 19666 осіб – йдеться про мед- та соцпрацівників, літніх людей, військовослужбовців, освітян та працівників комунальних служб, які забезпечують життєдіяльність міста.

Привезли до Львова й вакцину Pfizer/BioNTech – 1170 доз, якою щепитимуть  працівників і пожильців геріатричних центрів, будинків для літніх людей та інтернатних закладів. Також – працівників держслужби з надзвичайних ситуацій і прикордонників.

Принагідно: в жорсткі обмеження через пандемію Covid-19 Львів увійшов 19 березня, а з 25-го перебуває у «червоній» карантинній зоні. Спочатку міська комісія з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ухвалила рішення про зняття жорстких обмежень 3 квітня, згодом переносила на 12 квітня та на 19 квітня. Наприкінці минулого тижня стало відомо, що «ковідні» обмеження у

Львові триватимуть ще щонайменше до 4 травня, щоправда – із частковими послабленнями, з чим не погоджується голова Львівської облдержадміністрації, наголошуючи, що рішення про зняття карантинних обмежень на територіях, що перебувають у «червоній» зоні, може приймати тільки державна комісія з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Коронавірус

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *