Жителі Уханя звинувачують владу в тому, що та не попередила громадськість про потенційні ризики спалаху коронавірусу.
Деякі жителі Китаю порівняли замовчування місцевою владою інформації про спалах коронавірусу в Уханя зі спробою радянської влади приховати інформацію про вибух на Чорнобильській АЕС у 1986 році, пише Insider.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Порівняльні коментарі з'явилися в обговоренні під міні-серіалом HBO “Чорнобиль” на китайському сайті Douban, який присвячений огляду фільмів і книг.
Кілька користувачів провели паралелі між спробами китайської місцевої влади приховати інформацію про спалах в Ухані та спробами СРСР приховати ядерну аварію в Чорнобилі.
Жителі Уханя звинувачують владу в тому, що та не попередила громадськість про потенційні ризики спалаху коронавірусу. Один користувач навіть назвав спалах “Чорнобилем 2020”, але його коментар був видалений.
“Коли я вперше побачив “Чорнобиль”, мені довелося кілька разів зупинити відео, тому що це було так нерозумно і гнітюче”, – прокоментував один з користувачів. – Переглядаючи серіал зараз, мої колеги з Уханя кажуть, що у них сирен швидких не припиняються, як ніби ми в справжньому Чорнобилі … “.
Читайте також:
Серіал "Чорнобиль": що відбувалося насправді, а що вигадав HBO – розповіді реальних учасників подій
Інший користувач висловив надію, що китайські чиновники отримають уроки з досвіду, відтвореного в міні-серіалі HBO. Користувач додав, що єдине, що може захистити громадян від спалаху, це вільний потік інформації, а не технологічні досягнення.
“Що може захистити нас? Не авіаносець, не приземлення на темному боці Місяця”, – написав користувач. – Але це свобода інформації, новин і незалежної судової системи”.
Кілька інших користувачів вказували на раніше санкціоноване Китаєм державне прикриття спалаху атипової пневмонії 2003-го року, натякаючи на те, що політичні лідери Уханя не можуть більше цього приховувати та пропонуючи чиновникам піти у відставку.
Пізніше мер Уханя визнав, що інформацію про коронавірус поширили недостатньо швидко. “Ми не розкрили інформацію своєчасно, а також не використали її ефективно”, – сказав Чжоу Сянванг.
Після повідомлення, що від спалаху коронавірусу загинула 81 людина, Чжоу взяв на себе відповідальність за кризу і запропонував піти у відставку, повідомляє New York Times.
Читайте також:
Люди не знали, що їдуть з Прип'яті назавжди. Кравчук розповів, що насправді відбувалося після вибуху на ЧАЕС
Жителі Уханя були обурені тим, що раніше громадськість не була проінформована про потенційні ризики, пов'язані зі спалахом, який, як вважають, почався на ринку в Ухані в ще грудні 2019.
Тепер китайський уряд зосередив свої зусилля на стримуванні цієї хвороби, помістивши на карантин 11 мільйонів жителів Уханя та жителів 12 інших міст, поспішивши побудувати лікарню протягом шести днів.
Втім, незважаючи на їхні зусилля, коронавірус 2019 nCoV вже встиг поширився на 12 країн, зокрема Японію, Францію, Австралію, Канаду і США.
Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
ТСН.ua
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаторний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.