Коронавірус у Польщі виявили у двох українців. Один з них нещодавно був на батьківщині – новини України та світу

Обоє інфікованих – українці.

Коронавірусне захворювання діагностували медики у двох громадян України у польських містах Цешин та Тихи. Один із них приїхав до Польщі із Німеччини, інший – з України. 

Як вберегтися від коронавірусу

Про це заявила речниця воєводи Сілезького воєводства Аліна Кухажевська, пише Wprost.pl.

За її словами, хворий, який приїхав із ФРН, наразі перебуває вдома в ізоляції. Щодо іншого пацієнта – він у медзакладі. Лікарі припускають, що імовірно, він інфікувався саме на території України, звідки й приїхав.

“Пацієнта з інфекційної лікарні в Цешині ізольовано в домашніх умовах. Його стан нормальний, він повернувся з Німеччини. Другий пацієнт, який перебуває у лікарні в місті Тихи, приїхав з України й там, імовірно, було джерело зараження”, – казала Кухажевська.

Читайте також:

Закриття кордону через COVID-19. МЗС закликало українців в Польщі подавати заявки для повернення додому

Загалом за останні пів доби кількість заражених коронавірусом у Польщі зросла ще на 25 осіб.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Більше про: Коронавірус

  • У Росії вже майже сотня людей заразилися COVID-19
  • Пандемія коронавірусу. Угорщина закриє в’їзд для іноземців
  • Лікарі, які працюють з хворими на коронавірус, отримають надбавки – Радуцький

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
50 відео

Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *