Коронавірус у Франції – Макрон оголосив військову операцію проти нового коронавірусу

Військові будуть виконувати "санітарні, логістичні та захисні" функції.

Президент Франції Емманюель Макрон оголосив про проведення операції “Стійкість” за участю армії для боротьби з поширенням нового коронавирусу COVID-19.

Про це повідомляє RFI.

Про це стало відомо після відвідування президентом Франції військово-польового госпіталя, який був створений для хворих новою коронавірусною інфекцією COVID-19 в місті Мюлуз, яке є осередком поширення епідемії захворювання.

Там президент оголосив про проведення спецоперації за участю армії для боротьби з поширенням коронавірусу.

Читайте також:

Франція стала п'ятою країною, де від коронавірусу померли понад тисячу осіб

“Ми перебуваємо в стані війни, і перед обличчям піку епідемії я вирішив, за пропозицією начальника Генштабу, почати операцію Résilience (“Стійкість”), окрему від операції Sentinelle (“Вартовий”), в ході якої триває боротьба військових з тероризмом”, – сказав французький президент. 

Також за його словами в цій операції будуть задіяні і вертольотоносці класу Містраль. Mistral буде відправлений в південну частину Індійського океану, а вертольотоносець Dixmude (теж класу Містраль) – в зону Антильських островів Гвіани.

Макрон також зазначив, що військові будуть виконувати “санітарні, логістичні та захисні” функції і підкреслив, що нова операція за участю армії “буде присвячена наданню допомоги і підтримки населенню, а також державним службам в галузі матеріально-технічного забезпечення і захисту” в боротьбі з епідемією.

Лідер Франції закликав до “національної єдності” в боротьбі з коронавірусом і пообіцяв серйозні фінансові вливання в охорону здоров’я.

Emmanuel Macron arrive sur le site de l’hôpital de campagne installé par l’armée sur le parking du centre hospitalier de Mulhouse. Le chef de l’État se voit remettre un masque avant de commencer la visite #AFP pic.twitter.com/3vgbBlO9gc

— Agence France-Presse (@afpfr) March 25, 2020

Згідно з останніми даними за минулу добу від наслідків коронавірусу в країні померла 231 людина. Ще понад триста потрапили до реанімації. Всього в лікарнях перебувають 11539 хворих на COVID-19.

Від початку цієї кризи у Франції померла 1 331 людина.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *