Коли і куди українці зможуть поїхати у відпустку

Туристична галузь постраждала від коронакризи більше від інших. Тепер внутрішній туризм стане загальносвітовим трендом після подолання пандемії.

 

Карантин в Україні продовжили до 11 травня, при цьому виходити з нього українці будуть поступово. Міністр інфраструктури Владислав Криклій радить відкласти відпустку на другу половину літа і готуватися до нових правил для пасажирів. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Карантин в Україні продовжили: чого очікувати

 

Продовжений карантин уряд буде пом’якшувати поступово за пропозицією Міністерства охорони здоров’я. Пік епідемії коронавірусу прогнозують у період між 3 і 8 травня, тому можливість ослаблення карантину влада проаналізує ближче до кінця квітня.

 

На засіданні уряду 22 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив стратегію поступового виходу України з карантину, яка складається з п’яти етапів і реалізація його буде можлива за таких умов:

  • протягом десяти днів відсоток виявлених випадків зараження не змінюється або коливається в межах п’яти відсотків;
  • українські лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж наполовину.

 

Тільки за таких умов 12 травня можуть початися ослаблення карантину, сказав Шмигаль. Першими планують відкрити парки і сквери, непродовольчі магазини, повернуть побутові послуги. Конкретні етапи не називаються.

 

При цьому прем’єр каже, що найближчим часом “загроза не зникне”, тому потрібно “навчитися жити в нових умовах з усім світом”.

 

 

Коронавірус повернув жорсткі кордони

 

Однією з таких змін є зміна сфери туризму, яка, в першу чергу, постраждала від закритих кордонів у рамках боротьби з пандемією коронавірусу. Питання, чи будемо ми знову подорожувати, залишається відкритим.

 

Коронавірус значно вдарив по глобалізації, посиливши націоналізм і популізм, вдаривши по демократії і відродивши диктаторські методи в окремих країнах, що не прихильні до подорожей. Про це докладно – в матеріалі Авторитарна Україна: світ після пандемії.

Криза, яку викликав новий вірус, зробила страх частиною політики національної безпеки і посилив антимігрантські настрої. Так, президент США Дональд Трамп призупинив імміграцію на 60 днів. По закінченню терміну в Білому домі будуть вирішувати, чи можна відновлювати видачу віз.

 

Як пише Project Syndicate, коронакриза веде до крайнощів націоналізму та ізоляціонізму, які деякі світові лідери намагаються розпалювати і використовувати у своїх інтересах. Наприклад, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан каже, що “хворобу привозять, в основному, іноземці, і вона поширюється серед іноземців”.

 

15 квітня Єврокомісія опублікувала рекомендації щодо скасування обмежень у країнах ЄС. Передбачається, що на першому етапі до роботи повернуться вузи, потім – торгові центри, потім ресторани.

 

В останню чергу мова піде про відкриття кордонів – спочатку внутрішніх, а потім і зовнішніх. При цьому між кожним етапом буде проходити близько місяця, підкреслила європейська влада.

 

Політологи Угур Альтундал і Омер Зарпла з Університету Сіракуз і Університету Піттсбруга вважають, що, коли епідемія залишиться в минулому, країни почнуть переглядати нинішні і укладати майбутні угоди про безвізовий в’їзд, враховуючи якість медичної системи іншої країни.

 

В першу чергу, вважають політологи, на це підуть багаті країни, економіка яких не залежить від в’їзного туризму.

 

При цьому іспанська преса пише, що іноземні туристи можуть забути про пляжі Іспанії до літа 2021 року. Міністр праці Іспанії Іоланда Діас 17 квітня сказав, що урядовий план поетапного відновлення економіки не передбачає відкриття кордонів для туристів у цьому році.

 

І це при тому, що Іспанія – один із найбільших центрів міжнародного туризму. На цю індустрію доводиться десять відсотків ВВП і робочих місць країни.

 

Прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп каже, що умови в’їзду або повернення на національну територію будуть досить жорсткими відносно тих, хто прибуває з-за кордону, і радить громадянам подорожувати всередині країни.

 

З бронюванням літньої відпустки слід поки почекати, також говорить Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії, що є головним органом ЄС.

 

 

Куди поїдуть українці

 

Про те, що відпустку варто відстрочити, попереджає і українська влада. Так, міністр інфраструктури України Владислав Криклій каже, що відпочинок можна планувати на другу половину літа, але тільки за умови, що “всі будуть дотримуватися правил безпеки, а статистика захворюваності почне поліпшуватися”.

 

В інтерв’ю ВВС Україна він також додав, що відновлення авіаційного сполучення буде залежати від того, як швидко почнуть відкривати свої “повітряні” кордони інші країни.

 

За словами Криклія, найпопулярніші серед українців напрямки пасажирських авіаперевезень – Туреччина і Єгипет. Відновлення авіасполучення з Україною буде залежати, в тому числі, і від того, як діятимуть саме вони.

 

18 квітня турецька влада заявила, що туристичний сезон може розпочатися в кінці травня. За словами міністра культури і туризму Мехмета Ерсоя, до цього часу ситуація з коронавірусом прийде в норму. Зараз у Туреччині діє триденна комендантська година.

 

За словами експертів, досвід минулих криз показує, що туристична галузь відновиться дуже швидко. Але перший час будуть популярними внутрішній і екотуризм.

 

Як говорить Криклій, якщо ж Україна пройде пандемію краще, ніж більшість інших країн, то зможе відкрити ринок внутрішніх перельотів раніше від міжнародних рейсів.

 

Може пройти чотири місяці, перш ніж регулярні рейси знову почнуть літати з України, заявив міністр інфраструктури.

 

Однак, коли перевізники повернуться до роботи, ціни не будуть такими низькими, як раніше, оскільки перші рейси зажадають від пасажирів носити маски і сидіти з відстанню між пасажирами з розділеним порожнім місцем, попереджає Міжнародна асоціація повітряного транспорту.

 

Що стосується наземного транспорту, то першими в Україні запрацюють приміські електрички. Залізниця відновить рух, імовірно, в червні-липні, каже Криклій і зазначає, що точні терміни назвати поки неможливо.

 

При цьому без масок українців ще довго не пускатимуть в метро, ​​автобуси, трамваї, тролейбуси, міжміські автобуси і поїзди. Також планується обмежити кількість пасажирів в одному вагоні.

 

В останні роки в Україні з’явилося багато нових цікавих маршрутів і готелів. Стрімко розвивається туризм у таких містах, як Вінниця, Луцьк, Ужгород та Чернівці.

 

За останні три роки в Україні привели в порядок деякі дороги. Також з’явилося безліч музичних і гастрономічний фестивалів і свят.

 

Раніше Корреспондент.net розповідав, де в серпні відпочити в Україні.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *