Китай схвалив постачання Росії певної летальної зброї попри попередження західних країн — WP

У КНР планували замаскувати військову техніку для РФ під цивільні речі, згідно з перехопленими США даними російської розвідки, виявленими в секретних документах.

У документах США, що через витік були оприлюднені в Мережі, нібито міститься інформація про те, що Китай погодився надати летальну допомогу Росії.

Про це йдеться у The Washington Post.

Дані, які внесли в секретні документи, як стверджують у виданні, нібито ґрунтуються на перехопленні американцями повідомлення Служби зовнішньої розвідки РФ.

«Перехоплення, очевидно отримане в результаті прослуховування США Службою зовнішньої розвідки (СЗР) Росії, було включено до надсекретного зведення від 23 лютого останніх «продуктів», пов’язаних з Україною та Росією, складеного офісом директора Національна розвідка», — йдеться у The Washington Post.

Це був один із ряду раніше непублікованих документів, які The Washington Post отримала зі сховища зображень секретних файлів, розміщених на приватному сервері в чат-додатку Discord

У цьому повідомленні СЗР стверджує, що Центральна військова рада Китаю «схвалила поетапне надання зброї Росії» і побажала, щоб ця інформація залишилася в секреті, додають у WP. Військове обладнання хотіли замаскувати під цивільні товари.

За інформацією журналістів, документ був озаглавлений «Пекін повідомляє, що схвалює постачання летальної допомоги Росії».

Один з неназваних високопоставлених американських чиновників адміністрації президента США у коментарі WP заявив, що Китай поки не передавав Росії зброю.

«Але ми, як і раніше, стурбовані і продовжуємо уважно стежити за ситуацією», — додав він.

Таку оцінку журналістам підтвердив інший чиновник з Міноборони США.

Нагадаємо, в Україні засмучені витоком «цілком таємної» інформації, згідно з якою ЗСУ отримають лише «скромні територіальні здобутки» від контрнаступу. 

Раніше анонсували закритий брифінг для сенаторів США щодо несанкціонованого розголошення суворо секретних документів щодо війни в Україні.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *