Китай незадовлений заявою лідерів ЄС – ТСН, новини 1+1

Тим часом Боррель назвав переговори з Ваном щодо управління відносинами ЄС і Китаю "конструктивними" і "поглибленими".

У МЗС Китаю закликали Європейський Союз додатково прояснити свою позицію щодо стратегічного партнерства з Пекіном через заяву лідерів Єврозоюзу, у якій вони зверталися із закликом зменшити залежність від КНД. 

Про це сказав головний дипломат Китаю Ван Ї високому представнику ЄС із зовнішньої політики Жозепу Борреллю на полях регіональних зустрічей у Джакарті, пише Reuters.

Видання пише, що від 2019 року блок з 27 країн називає Китай “економічним конкурентом” і “системним суперником”, причому тісні відносини Пекіна з Москвою після вторгнення Росії в Україну посилюють обережність.

Очільник МЗС Китаю сказав Бореллю, що Пекін і ЄС повинні зміцнювати комунікацію, зміцнювати взаємну довіру та поглиблювати співпрацю, а Євросоюз не повинен “вагатися” у цьому, сказано у заяві китайського МЗС.

Також Ван додав, що між Китаєм і ЄС нібито немає фундаментального конфлікту інтересів.

“Комісія закликає членів ЄС погодитися на посилення контролю над експортом і відтоком технологій для військового використання “країнами, що викликають стурбованість”, Також Ван закликав обидві сторони уникати політизації економічних питань і використання “зменшення ризику” як іншого терміну для “відокремлення”, – пише журналісти Reuters. 

Тим часом Боррель у своєму дописі в Twitter підбив підсумки своїх переговорів з Ваном щодо управління відносинами ЄС і Китаю. Він описав їх, як “конструктивні” і “поглиблені”.

Як повідомляли раніше, у Кремлі повідомили, що Володимир Путін найближчими місяцями вирушить до Китаю для переговорів із Сі Цзіньпіном.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *