Главная » В Світі » Китах ухвалив закон про нацбезпеку Гонконгу

Китах ухвалив закон про нацбезпеку Гонконгу

Закон викликав обурення у частини світової спільноти

Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників (вищий законодавчий орган Китаю. – Ред.) ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу – спеціального адміністративного району КНР.

Про це у вівторок, 30 червня, повідомила служба громадського мовлення Гонконгу RTHK.

Закон закріплює найбільш серйозні зміни для Гонконгу за цей більш ніж 20-річний період. Його прийняття мало на меті запобігання і покарання за дії, які загрожують національній безпеці.

Документ одноголосно схвалили всі 162 члени ПК ВЗНП. Правовий акт повинен набути чинності 1 липня – в 23-ту річницю переходу колишнього британського анклаву під китайський суверенітет. Таким чином, постанова почне працювати до виборів до Законодавчої ради Гонконгу, намічених на 6 вересня. Повністю текст документа поки не оприлюднений.

Проти цього закону виступали ЄС і США. У Вашингтоні переконані, що дії Китаю йдуть врозріз з добре налагодженою правовою системою Гонконгу.

У 2019-2020 роках Гонконг захлеснула нова хвиля масових протестів проти посилення впливу Пекіна в автономному окрузі та рішень, що обмежують громадянські свободи його жителів. Ці виступи нерідко виливалися у вуличні заворушення і супроводжувалися зіткненнями з поліцією. Тепер іноземні спостерігачі і правозахисники побоюються, що новий закон буде використовуватися владою КНР для придушення демократичного руху в Гонконзі.

Відео

Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку Гонконгу

Гонконзькі протести набирають обертів. Китайський парламент підтримав скандальний закон про національну безпеку регіону. Документ передбачає відповідальність за сепаратизм та неповагу до національних символів, а в разі непокори Пекіну – створення окремих органів правопорядку.  

Приєднуйтесь також до tsn.ua у Google News.

Стежте за останніми новинами!

Приєднатись

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*