Кіпр готовий на поставки природного газу до Європи замість російського » Інформаційні новини світу
Главная » В Світі » Кіпр готовий на поставки природного газу до Європи замість російського

Кіпр готовий на поставки природного газу до Європи замість російського

29 липня, 2022 — 12:49

  • Твіт

Кіпр готовий укладати довгострокові контракти на поставки природного газу до материкової Європи, яка прагне чимшвидше позбутися залежності від російського палива.

Про це заявила в інтерв’ю Bloomberg міністр енергетики Кіпру Натаса Пілідіс, повідомляє Укрінформ.

«Європа є гарним потенційним споживачем для кіпрського газу, оскільки ЄС підтвердив, що природний газ залишатиметься проміжним паливом до 2049 року в межах «зеленого» переходу, отже зараз компанії мають можливість укласти довгострокові контракти», — розповіла Пілідіс.

Крім того, за її словами, ЄС має намір скоріше згорнути співробітництво з росією незалежно від того, коли завершиться війна в Україні.

У цьому зв’язку зазначається, що на початку 2023 року Кіпр планує розпочати буріння свердловини на морському родовищі «Афродіта». За попередніми оцінками, його запаси оцінюються в 125 мільярдів кубометрів. Очікується, що роботи будуть завершені до 2027 року.

іпр також обмірковує можливість побудови газопроводу довжиною близько 200 кілометрів. За розрахунками, він зможе забезпечити транспортування зрідженого газу обсягом близько 3,5 мільярда кубометрів на рік.

Як повідомляв Укрінформ, за оцінкою ЄС, у разі повного припинення поставок російського газу взимку Євросоюзу бракуватиме близько 40-45 мільярдів кубометрів — залежно від температури повітря.

ЄвропаЕкономіка

Источник: www.day.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*