Індія випробувала балістичну ракету, яка здатна нести ядерну боєголовку – новини світу

Індія фактично увійшла до клубу держав, які мають цим видом стратегічних озброєнь.

Стратегічні сили Індії в успішно випробували балістичну ракету середнього радіусу дії наземного базування Agni-III, яка нести ядерну боєголовку.

Про 2 грудня пише “Інтерфакс”.

Пуск ракети, яка може вразити ціль на відстані 3 тис. км, був здійснений з мобільної установки на полігоні на індійському острові Абдул Калам в Бенгальській затоці.

Ракета Agni-III є твердопаливною і складається з двох ступенів перебуває на озброєні Індії від 2011 року. Її довжина сягає 17 метрів, діаметр – 2 метри, а стартова маса становить 50 тонн. Вона може нести боєголовку в ядерному і звичайному оснащенні вагою до 1,5 тонн.

Інформаційне агентство зазначає, що перше випробування ракети великої дальності Agni-V було проведено ще 2012 року. Як відзначали місцеві ЗМІ, в зоні ураження цієї ракети перебуває, наприклад, вся територія Китаю і інші віддалені території в Азії. Таким чином, Індія фактично увійшла до клубу держав, які мають цим видом стратегічних озброєнь. Наразі до нього входять Росія, США, Китай, Велика Британія і Франція.

Нагадаємо, раніше в Індії успішно проведено випробувальний пуск балістичної ракети середнього радіусу дії Agni II. Ракета, здатна нести ядерний боєзаряд, була запущена на дальність дві тисячі кілометрів з полігону на острові Абдул Калам біля узбережжя східного штату Орісса.

Відео

Путін зізнався, що на полігоні під Сєверодвінськом розробляли ядерні ракети

Нові подробиці ядерного вибуху під російським Сєверодвінськом. Путін вперше визнав, що на полігоні проводили випробування надпотужної ракетної установки. Господар Кремля висловився під час вручення сім'ям загиблих посмертних орденів за мужність. За словами російського президента, п'ятеро загиблих дослідників були причетні до ядерних розробок, які не мають аналогів у світі і які "зможуть забезпечити суверенітет та безпеку Росії на десятиліття вперед".  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *