Францію охопив загальнонаціональний страйк проти пенсійної реформи — новини Світу

Метро, залізниця, аеропорти, музеї та кафе не працюють через страйк.

У Франції розпочався національний страйк проти пенсійної реформи. Про це розповіли в ефірі «ТСН.Ранок».

В країні оголосили загальнонаціональний страйк проти пенсійної реформи, яку готує уряд, виконуючи передвиборчу обіцянку президента Еммануеля Макрона. Її суть — перехід до універсальної пенсійної системи, починаючи від 2025 року. У разі  збереження пенсійного віку — 62 роки — (право виходу на пенсію) для отримання повної пенсії (без відрахувань) французам доведеться працювати мінімум до 64 років. Цей вік буде підвищуватися для того, щоб пенсійна система залишалася бездефіцитною.

Реформа має об'єднати 42 французьких пенсійних схеми в одну — і це може покласти край спеціальним умовам для представників деяких професій. Протестувальники вважають, що працювати їм доведеться довше, а отримувати — менше.

Порушення в роботі автобусних та залізничних маршрутів, скасування третини авіарейсів Air France, зупинка більшої частини паризького метро — це лише частина заходів, що відбудуться сьогодні. Через страйк рух майже паралізовано на залізницях країни, а також у Парижі, де страйкує громадський транспорт. Через страйк вчителів закриті дві третини шкіл. Страйкують енергетики, авіадиспетчери та лікарні. Акції протесту проводять поліцейські і співробітники судів. У всій Франції заявлено 245 маніфестацій.

У столиці Франції введені підвищені заходи безпеки через побоювання заворушень. Міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер 4 грудня повідомив, що поліція має відомості про готовність сотень активістів радикальних угруповань, а також радикалів з руху «жовтих жилетів» взяти участь в акціях.

У Парижі головний хід назначений від 14 до 19 години від Східного вокзалу через площу Республіки до площі Нації. Рішенням столичної префектури всі магазини, кафе і ресторани уздовж маршруту проходження протестувальників закриті до вечора. На охорону порядку в Парижі мобілізовано 6 000 поліцейських.

Нагадаємо, 13 вересня повідомлялося, що у Парижі рух громадського транспорту паралізував страйк його співробітників. 

Відео

Париж переживає транспортний колапс через загальний страйк проти пенсійної реформи

Лувр відкриється з запізненням, Ейфелева вежа просить відкласти візит, бо у Франції сьогодні відбувається загальний страйк. Країна протестує проти пенсійної реформи Макрона. Порушення в роботі автобусних та залізничних маршрутів, скасування третини авіарейсів, зупинка більшої частини паризького метро — це лише частина заходів, що відбудуться сьогодні.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *