Фірмові фішки: чим підкорює Suzuki Vitara

Красуня Vitara на українському ринку не новачок, це одна з найпопулярніших моделей кросоверів B-класу. У чому ж секрет її успіху?

Забігаючи наперед, відзначимо: не тільки у привабливій ціні. Хоча ціна, як завжди, є первинною, особливо на етапі знайомства з прайс-листами конкурентів. Чи реально, скажімо, знайти надійний японський кросовер за ціною Renault Duster, але такий, щоб помірність прайсу не впадала в очі, а комфорт і керованість не залишали приводів для причіпок?

Місія здійсненна, варто лише звернути увагу на Suzuki Vitara. У стартовій комплектації GL вона, щоправда, на 50 тис. грн дорожча, ніж Duster (476 тис. грн проти 428 тис.), проте японська база смачніше французької буде: є кондиціонер, підігрів передніх сидінь, електричні склопідйомники у всіх чотирьох дверях.

А ось ціни на топові версії – майже однакові: 673 900 грн просять за топову Vitara та 676 200 за Duster. Загалом, безпідставний міф про те, що конкурувати з недорогим «французом» за ціною можуть лише «китайці», виявляється лише міфом.  

Тут потрібно зробити ще одне важливе застереження: ми говоримо про ціни на Suzuki Vitara з атмосферним бензиновим двигуном 1,6 л (117 к.с.), хоча у нас на тесті – кросовер із 140-сильним трубомотором об’ємом 1,4 л. Сьогодні такий не зустрінеш у прайсі офіційних дилерів Suzuki, але ніхто з них не присягає, що так буде завжди.

Крок за кроком

Завзята Vitara, як це зазвичай буває, гарнішає крок за кроком. У середній комплектації GL+ з’являється хромована решітка радіатора, сріблясті релінги та литі колісні диски на 16 дюймів.

У топовій GLX, як у нас, додаються поліровані 17-дюймові литі диски та бічні дзеркала з електроприводом і повторювачами поворотів. А ще – бесключовий доступ, передні та задні паркувальні сенсори, датчики світла та дощу.

Відмінний набір, але як щодо салону? Він здається вельми гідним вже у середньому оснащенні GL+, в якому з’являються  симпатичний стрілочний годинник на приладовій панелі та мультимедійна система з 7-дюймовим екраном тач-скрін. Її функціонал для 1,6-літрових версій злегка обмежений: не буде цифрового радіо (DAB) та навігації, але підключити смартфон можна. Набір електронних помічників у кросовера з атмосферником теж скромніший: немає системи утримання у смузі, автоматичного гальмування, адаптивного круїз-контролю та контролю сліпих зон.

Хоча 1,6-літрова Vitara зберігає одне з найважливіших своїх переваг: можливість вибирати привід, передній або повний, і коробку – 5-ступінчаста механіка або 6-ступінчастий автомат.

Повний привід у цьому сегменті зараз взагалі дивина, усі переходять на передній. Але Suzuki продовжує тішити системою AllGrip своїх клієнтів. Вони напевно оцінять і класичний автомат, який теж досить рідкісний гість у даному класі – куди частіше можна побачити або роботизовану трансмісію, або варіатор. Адже надійність АКПП помітно вища.

Кумедна та завзята

І на салонні годинники Vitara виявилася щедрою: їх тут одразу… три! Стрілочні – на приладовій панелі, які ми вже згадували, а також цифрові годинники на приладовому щитку та центральному дисплеї. Схоже, Vitara впевнено виграє дуель з Toyota Land Cruiser Prado, який – ось слабак! – пропонує користувачеві всього лише два годинники.

Сам щиток приладів після поновлення моделі, що відбулося декілька років тому, справляє веселіше враження: симпатично промальовані шкали спідометра та тахометра, яскравий кольоровий екран бортового комп’ютера між ними.

У цілому салон Vitara можна назвати і приємним, і зручним: сидиш високо, радієш чудовій оглядовості. Пластик, за винятком приладової панелі, здебільшого твердий, але фактура гарна. І декоративні вставочки на приладовій панелі дуже навіть доречні, вдало розбавляють по-японськи сувору атмосферу.

Турбований двигун Boosterjet для компактного кросовера часом здається навіть надмірним: паспорт обіцяє розгін до сотні за 10,2 секунди, але за відчуттям все відбувається навіть швидше. З атмосферним мотором 1,6 л Vitara більш статечна: 11,5–13 с до сотні, у залежності від типу приводу та трансмісії. Однак старт зі світлофора навіть з атмосферником у кросовера виходить таким же легким, як він сам: споряджена маса Suzuki Vitara 1,6 становитиме 1075–1185 кг.

Кросовер точно і без зволікання відгукується на обертання керма і в поворотах нахиляється не надто сильно – відмінна ходова, хіба що відверто поганого асфальту не шанує.

Якщо ж ставитися до цього кумедного та веселого малюка з любов’ю і не мучити його «вбитими» дорогами, то він нічим не засмутить. Навіть передньопривідна Vitara завдяки кліренсу у 185 мм легко схопиться на будь-який бордюр і з нескладною пересіченою місцевістю впорається, а повний привід з чотирма режимами роботи додасть впевненості на слизькому покритті. І апетит у 5,5-6 л на шосе та 8-9 л у місті надмірним не назвеш. Тож Suzuki Vitara напевно сподобається тим, кому потрібен доступний і симпатичний сімейний кросовер, що видається дорожчим, ніж він є насправді.

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *