Фесенко розповів подробиці про візит Зеленського до Італії і Німеччині

Для того, щоб Росія не напала знову на Україну, щоб змінити баланс сил.

Перебування президента України Володимира Зеленського в Італії і Німеччині важливі на тлі зміцнення зв’язків, перспективи вступу до НАТО та ЄС.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Це візит заради кількох цілей: зміцнення наших політичних, військових зв’язків із двома впливовими країнами, які входять до “Великої сімки” (G7), які можуть нам допомагати і допомагають активно у військовому та економічному плані», — зазначив Фесенко.

Він назвав ще одну мету таких візитів — стратегічну. Для того, щоб Росія не напала знову на Україну, щоб змінити баланс сил.

«Це питання про гарантії безпеки, зокрема, про перспективу вступу України до НАТО. Це питання, я думаю, воно обговорювалося в Римі і обговорюватиметься в Берліні. Це теж одна з головних цілей і вчорашнього, і сьогоднішнього візитів нашого президента. Це вже робота на майбутнє, на нову архітектуру європейської безпеки так, щоб було забезпечено інтереси України і водночас, щоб дійсно позбавити можливості Росію знову нападати і на Україну, на інші країни. Посилення блоку НАТО за рахунок України, зміна балансу сил і в Європі на пострадянському просторі — це теж гарантія безпеки”, — сказав він.

За словами експерта, під час візиту Зеленського до Берліна очільники країн могли домовитися щодо постачання озброєння та двосторонньої співпраці.

“Для нас Німеччина важлива як не просто важливий міжнародний партнер, а як країна, яка має величезний вплив усередині Європейського Союзу. Це значимо для нашої європейської інтеграції», — сказав Фесенко.

Він повідомив, що наразі триває підготовка до рішення про початок перемовин про вступ України до ЄС.

«Треба визначити, коли ці перемовини почнуться, який буде їхній порядок денний. І питання про членство України в НАТО. Поки триває війна, не йдеться про це, але ми хочемо домогтися конкретики, щоб одразу після завершення нинішньої війни розпочалася процедура приєднання України до НАТО, як це сталося з Фінляндією, і зараз чекають і на вступ Швеції. Ось це для нас важливо. Але я думаю, питання озброєння обговорюватимуться. Передбачається, що буде заявлено, неофіційно з’явилася інформація, що Німеччина надасть найбільший пакет військової допомоги за весь час нинішньої великої війни між Росією та Україною. Це вже само по собі значуще”, — сказав Фесенко.

Візити Зеленського до Італії і Німеччини — це підготовка до саміту НАТО у Вільнюсі в липні.

“Це активна робота із впливовими країнами, які можуть і вже, по суті, є нашими активними партнерами. Але громадськість цих країн, різні політичні сили треба переконувати в тому, що Україна має максимально швидко, одразу після завершення нинішньої великої війни стати членом НАТО”, — зазначив він.

І найближчим часом відбудеться саміт “Великої сімки”, де питання війни Росії проти України, допомоги Україні буде там одним із головних. І Німеччина, і Італія є членами G7.

“І в цьому плані координація дій, надання української позиції для двох країн “Великої сімки” для нас теж дуже значуща. Тож це, я б сказав, така велика фронтальна дипломатична атака України одразу за кількома напрямками. І два ці візити і до Італії, і до Німеччини дуже значущі для нас якраз у перспективі дуже важливих міжнародних самітів найближчими місяцями”, — вважає Фесенко.

Щодо зустрічі Зеленського із Папою Римським політолог вважає, що це гуманітарні питання, зокрема, питання про сприяння у звільненні захоплених українських дітей і цивільних осіб, яких змусили переїхати до Росії.

«Я думаю, що святий престол і папа Франциск можуть допомогти, і про це, звісно, йшлося. Думаю, що, напевно, йшлося і про те, що Папа Франциск повинен, врешті-решт, приїхати до України. Його паства в Україні давно на нього чекає, і це було б дуже сильним мирним жестом Папи Римського навіть в умовах війни. Ось це було б справжнім реальним закликом до миру. Я думаю, що це питання теж порушувалося під час зустрічі президента України Володимира Зеленського з Папою Франциском”, — додав Фесенко.

Нагадаємо, президент України Зеленський у Німеччині розповів, що остаточно знищить російський імперіалізм. Він закликав НАТО визначити алгоритм майбутнього вступу України до Альянсу. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *