Два сценарії: хто прийде до влади у разі смерті Лукашенка і що буде далі з Білоруссю

Після смерті Лукашенка Росія спробує нав’язувати свої сценарії, наголошує експерт.

У разі раптової смерті самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, державу може очолити голова верхньої палати парламенту РБ Наталія Кочанова.

Про це заявив білоруський політичний аналітик Артем Шрайбман, передають “Факти”.

Що буде, якщо еліта на деякий час приховає факт смерті Лукашенка

Експерт не виключив, що у разі смерті Лукашенка його соратники можуть деякий час приховувати цей факт.

“Еліта збирається за зачиненими дверима, поки всі не знають, що з президентом і домовляються, що буде далі. І ось в Узбекистані вдалося людину, якій мала перейти влада, швидко відсунути, й передати владу наявному президенту. Очевидно, що перша постлукашенківська влада у такому сценарії складатиметься із нинішньої правлячої верхівки”, – сказав він.

Що буде, якщо про смерть дізнаються одразу

За словами Шрайбмана, якщо Лукашенко помре і цей факт не вдасться навіть на трохи приховати, влада у Білорусі, відповідно до конституції, переходить до голови Верхньої палати парламенту – Наталії Кочанової. Її експерт називає однією з найвідданіших Лукашенку чиновниць.

“Від неї та сил, які здатні на неї впливати, залежатиме майбутнє Білорусі. Очевидно, що цим користуватиметься Росія. У перші дні чи години Росія спробує нав’язувати свої сценарії. Думаю, що в сьогоднішній білоруській правлячій верхівці немає людей, які намагалися б цьому чинити опір, тобто якийсь консенсус з Росією вони знайдуть стосовно того, що буде далі”, – каже аналітик.

Зазначимо, що Наталія Кочанова перебуває під санкціями понад трьох десятків країн світу. 

Олександр Лукашенко нібито серйозно хворий / Фото: Associated Press

Нагадаємо, що параді в Москві самопроголошений президент Білорусі з'явився із забинтованою рукою. після параду в Москві він терміново повернувся до Мінська, пропустивши обід у Путіна. 

У Мінську Лукашенко уперше за 29 років не виступив з промовою. Після цього на декілька днів диктатор зник з інформаційного поля.

Радник Тихановської Франак Вячорка прокоментував стан здоров'я Лукашенка, заявивши, що здоров'я самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка вже не перший рік поганий. 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *