До ЄС виїхали чотири мільйони громадян України — скільки з них вчаться і працюють

Українці в ЄС перебувають під егідою Директиви про тимчасовий захист.

Статус тимчасового захисту в Європейському Союзі отримали чотири мільйони громадян України, які виїхали після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Про це заявила європейська комісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон, пише Європейська правда.

«Я повідомила міністру (внутрішніх справ Ігорю Клименку – ред.) про поточне розміщення чотирьох мільйонів українців, які наразі перебувають в ЄС, під егідою Директиви про тимчасовий захист», – сказала вона.

Вона додала, що з-поміж цих українців майже 700 тисяч  мають роботу, а ще 450 тисяч дітей зараз навчаються в школах та університетах по всьому ЄС.

«Звичайно, це виклик, але ми з ним впоралися. Я повторюю, що українцям, які потребують притулку в ЄС, завжди раді», – наголосила Йоганссон.

Нагадаємо, у березні 2022 року ЄС запровадив видання дозволів на тимчасовий захист для громадян України, що виїхали внаслідок повномасштабного військового вторгнення Росії. Цей статус означає, що українцям, які тікають від війни, не потрібно просити притулок в ЄС.

Раніше стало відомо, що від травня у Румунії запроваджують нові правила виплат субсидії на житло та продукти для українських біженців. Тепер гроші отримуватимуть лише ті, хто влаштувався на роботу. Крім того, на субсидії зможуть розраховувати ті громадяни України, діти яких в Румунії ходять до школи.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *