Дипломатичний інцидент між Росією та Фінляндією виник через пляшку пива — що сталося

У консульстві РФ в автономному регіоні Фінляндії розбили вікно, кинувши в нього пляшку пива.

У четвер, 4 травня, Росія поскаржилася Фінляндії на “акти вандалізму”, які нібито трапилися в російському консульстві на Аландських островах — демілітаризованій зоні в Балтійському морі між Фінляндією та Швецією, що має статус автономного регіону. Це перший дипломатичний інцидент між двома країнами після вступу Фінляндії в НАТО.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністерство закордонних справ Фінляндії.

Російські дипломати поскаржилися, що група осіб кинула на територію консульства “шумовий пристрій” та інші предмети, завдавши будівлі матеріальних збитків.

“Збитки полягають у тому, що поштова скринька консульства була збита з підставки та кинута пляшка пива в консульство, в результаті чого було пошкоджено вікно”, — повідомили російські чиновники. 

У російському зовнішньополітичному відомстві заявили, що дії зловмисників створювали “пряму загрозу життю та здоров'ю співробітників російського представництва”.

Місцева поліція заявила, що провела попереднє розслідування у справі, додавши, що особи людей, які могли бути причетними до цього випадку, встановлені.

Міністерство закордонних справ Фінляндії повідомило, що поліція продовжує розслідувати інцидент. “Випадок викликає жаль”, – також заявили в міністерстві.

Консульська присутність Росії в автономному регіоні стали предметом дебатів у Фінляндії після того, як минулого року РФ почала повномасштабне вторгнення в Україну.

Нагадаємо, Фінляндія 4 квітня 2023 року офіційно стала членом Північноатлантичного Альянсу.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *