Дефіцит чипів. Поставки iPhone 13 під загрозою

Пандемія коронавірусу призвела до серйозної нестачі напівпровідників, через це страждає майже вся промисловість.

 

Американська корпорація Apple планує в 2021 році скоротити виробництво iPhone 13. У компанії очікують, що в продаж надійдуть на 10 мільйонів смартфонів цієї моделі менше, ніж заплановано. Причина – перебої в ланцюжку поставок напівпровідників у зв’язку з пандемією коронавірусу. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Глобальний дефіцит мікросхем

 

Компанія Apple повідомила партнерам по виробництву смартфонів про зниження запланованого випуску iPhone 13, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела. За їхньою інформацією, компанія через перебої з компонентами розробки Broadcomm і Texas Instruments може знизити обсяги виробництва в цьому році з 90 мільйонів до 80 мільйонів нових iPhone.

 

Broadcomm випускає компоненти iPhone для бездротового зв’язку, Texas Instruments – чип, який відповідає за живлення OLED-дисплея. За інформацією Bloomberg, Apple також не вистачає комплектуючих від інших постачальників.

 

Broadcomm і TI покладаються на виробничі потужності тайванської компанії TSMC. Apple незалежно від них є найбільшим замовником чипів виробництва TSMC – на її заводах, зокрема, випускають процесори для iPhone і iPad. Загрози дефіциту процесорів Apple не видно, відзначає Bloomberg.

 

Під час оголошення недавнього квартального звіту (з рекордними фінансовими показниками) гендиректор корпорації Тім Кук попереджав про можливі перебої з поставками компонентів, він запевнив, що “Apple зробить усе можливе, щоб пом’якшити будь-які негативні наслідки для бізнесу”.

 

Але схоже, що навіть Apple, яка має величезні ресурси і зв’язки з постачальниками, не може зібрати достатню кількість компонентів для виробництва потрібного обсягу iPhone.

 

Пристроїв не вистачає по всьому світу, і час очікування не скорочується: в американському Apple Store час очікування iPhone 13 Pro Max – близько п’яти тижнів. На початку минулого фінансового кварталу керівництво Apple заявило, що недоотримає близько 4 мільярдів доларів через проблеми з поставками чипів.

 

Дефіцит нових моделей загрожує не тільки втратою виручки для Apple. Відомо, що в Україну привезли вісім тисяч офіційних нових моделей iPhone. Незважаючи на те, що, за даними наших джерел, для старту продажів цієї кількості достатньо, у своїй сукупності цифра привезених пристроїв є дуже маленькою. Якщо поставок більше не буде, почне процвітати “сірий” ринок.

 

Проблема з нестачею чипів виникла ще до пандемії коронавірусу, її пізніше ускладнила низка інших чинників, зокрема поширення заразнішого штаму Дельта, що призвело до закриття деяких заводів.

 

Основні виробники мікрочипів попереджають, що попит на напівпровідникову продукцію випереджатиме пропозицію як мінімум цілий рік, а може, навіть довше.

 

Чому енергокриза загрожує світовою економічною кризою 

 

Чипи лежать в основі більшості речей, якими людина користується щодня – це смартфони, телевізори і навіть чайники, які стали доволі “розумними”, щоб для їхнього виробництва потрібні були мікропроцесори чи хоча б мікроконтролери.

 

Більш того, для більшості пристроїв потрібен не один чип, а кілька, які часто виготовляють різні вендори. І відсутність хоча б одного з них призводить до зупинки всього виробництва.

 

Від нестачі електронних компонентів також страждає автомобільна промисловість. За прогнозом Boston Consulting Group, у 2021 році через дефіцит напівпровідників глобальне виробництво автомобілів може скоротитися на дев’ять мільйонів одиниць.

 

Глобальний дефіцит мікросхем в автопромисловості може бути до 2023 року, говорив у вересні гендиректор великого автоконцерну Daimler AG (власник Mercedes-Benz) Ола Калленіус.

 

“Деякі постачальники мікросхем посилаються на структурні проблеми з попитом. Це може вплинути на 2022 рік, але в 2023 році може статися послаблення (ситуації. – Ред.)”, – заявив Ола Калленіус.

 

Автомобілі стають дедалі залежнішими від мікросхем, адже їх застосовують у комп’ютерному управлінні двигуном для економії палива й у функціях допомоги водієві.

 

Дефіцит позначається не тільки на кількості продукції, що випускається, а й на ціні. Також глобальна нестача мікрочипів додає сплеску підробленої продукції.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *