Дівчина з металошукачем знайшла скарб вікінгів

Срібні монети були знайдені приблизно в п'яти милях від фортеці вікінгів Фіркат.

Майже 300 срібних монет, яким, як вважають, понад 1000 років, були знайдені поблизу фортеці вікінгів на північному заході Данії.

Про це пише СВSnews.

Рідкісну знахідку, що лежить у двох місцях неподалік одна від одної, відкопала дівчина, яка шукала метал на кукурудзяному полі.

“Такий скарб дуже рідкісний”, — сказав Ларс Крістіан Норбах, директор музею Північної Ютландії, де будуть виставлені артефакти.

Срібні монети були знайдені приблизно в п'яти милях від фортеці вікінгів Фіркат, що поблизу міста Хобро. Оскільки на обох  боках є написи хрестами, вважається, що вони датуються 980 роками, повідомили в музеї.

За даними археологів, у скарбниці є датські, арабські та німецькі монети, а також ювелірні вироби з Шотландії та Ірландії.

“Два срібних скарби  являють собою абсолютно фантастичну історію, але виявити їх поховані в поселенні всього за вісім кілометрів від замку вікінгів — це неймовірно”, — сказав археолог і куратор музею Торбен Трієр Крістіансен.

Нагадаємо, у Великій Британії за допомогою металошукача знайшли виріб у формі серця прикрашений червоно-білими квітковими візерунками, що зображують союз короля Генріха VIII та його першої дружини Катерини Арагонської.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *