Чи реальна загроза повторного нападу з боку Білорусі: що про це пишуть західні ЗМІ

Суто російська атака з боку Білорусі наразі виглядає малоймовірною, вважають західні експерти.

Впливове німецьке інформаційне видання Welt проаналізувало, чи існує загроза повторного наступу на Україну з боку Білорусі.

Видання зібрало думки декількох експертів, на основі яких зробило припущення, чи може бути неминучим прямий вступ Лукашенка у війну.

Автори Welt пишуть, що маючи за спиною такого партнера, як Білорусь, російський диктатор Володимир Путін міг би почати новий наступ, але західні експерти сумніваються у цьому.

Як вважають експерти центру Інститут вивчення війни, підготовка мобілізованих росіян уже на межі тренувальних можливостей білорусів. На папері збройні сили Білорусі налічують понад 45 000 солдатів і приблизно 15 000 вважаються майже боєздатними.

Аналітики припускають, що для нової атаки Збройні сили Росії ще недостатньо сильні. Так, порівняно з 300 тисячами чоловіків і жінок, яких Росія мобілізувала і може ще мобілізувати в майбутньому, білоруські війська є краплею. Суто російська атака з боку Білорусі також наразі виглядає малоймовірною. За даними, які наводить німецьке видання, наразі в Білорусі перебувають близько 13 тисяч російських військових. Для атаки, яка б не закінчилася для Путіна одразу поразкою, РФ знадобиться набагато більша кількість військ.

«Наразі українці добре укріпили кордон з Білоруссю. Крім того, рельєф прикордонної території з її болотами та густими лісами сприяє обороні, а не нападу», — цитує таблоїд українського військового експерта Михайла Самуся.

Повторний наступ з боку Білорусі

У понеділок, 16 січня, почалися спільні авіанавчання Росії та Білорусі. Очікується, що навчання триватимуть до 1 лютого. Перед навчаннями в Білорусі взялися терміново модернізувати казарми для російських льотчиків.

Станом на 16 січня Україна не фіксувала збільшення угруповань російських та білоруських військ на території РБ поблизу з кордонами. Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зазначив, що також ще не було жодних заходів у межах оголошених спільних авіанавчань Росії та Білорусі.

Польський аналітик Криштоф Войчал не виключає, що Росія може повторити атаку на Київ, що може потребувати використання напрямку з Білорусі.

Білорусь і Росія підняли авіацію задля навчання

01:02

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *