Чеські силовики визнали проросійських активістів найбільшою загрозою для конституційного ладу країни — світові новини

Ці люди найбільш інтенсивно агітували проти нинішньої політичної системи Чехії.

Чеська Служба безпеки та інформації визнала проросійських активістів, які позитивно ставлять до РФ і поширюють дезінформацію, найбільшою загрозою для конституційного ладу країни.

Про це повідоимило Radio Praha посиланням на щорічну доповідь Служби безпеки та інформації (BIS) Чехії.

Читайте також:

Як змінилися українці та інші громадяни пострадянських країн після розпаду СРСР. Велике дослідження

Дезінформація, яку поширюють в інтересах Російської Федерації, ходить від різних націоналістичних і популістських течій. У документі повідомляється, що саме такі люди або політичні партії останні кілька років найбільш інтенсивно та систематично агітували проти нинішньої політичної системи Чехії, а також проти її членства в Євросоюзі та НАТО.

У доповіді також зазначено, що на території Чехії діють китайські розвідувальні служби. Ціль шпигунства — чеське академічне співтовариство, служби безпеки і цивільна адміністрація. У них спецслужби Китаю намагаються вербувати агентуру. 

Слід зауважити, що у торішній доповіді чеська СБІ стверджувала, що Росія і Китай посилили розвідувальну діяльність на території країни. Зазначалося, що Москва і Пекін нібито дотримувалися мети підірвати єдність ЄС за допомогою Чехії. 

У жовтні цього року очільник чеської Служби безпеки Михайло Коуделка оголосив, що його відомство і оліція викрили діяльність російської шпигунської мережі, яка діяла через посольство РФ в Празі. Дипустанова РФ висловлювання глави чеської спецслужби спростувала. 

Як повідомлялося раніше, за хакерською атакою на міністерство закордонних справ Чехії стоїть Головне розвідувальне управління Росії. «Чеський МЗС знову атакований хакерами з російського ГРУ, говорять дипломатичні джерела. Тому я розумію, що ми ведемо відкриту гібридну війну з Росією», — заявив голова фракції партії STAN у парламенті Чехії Віт Ракушан.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *