Bloomberg: Італія хоче вийти з надважливої для Китаю угоди та посили співпрацю з США

Італія може значно ускладнити намагання китайського лідера Сі Цзіньпіня вбити клин у відношення між країнами ЄС та США.

Прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні хоче вивести свою країну з тісних відносин з Китаєм та збільшити співробітництво з США. Наразі Мелоні хоче вийти з важливої для Пекіна угоді “Один пояс, один шлях”.

Про це повідомляє Bloomberg.

Китайська ініціатива “Один пояс, один шлях” профінансувала проекти інфраструктури по всьому світу на суму у $900 млрд.

Такий крок з боку Італії ускладнює намагання китайського лідера Сі Цзіньпіня вбити клин у відношення між країнами Європи та Сполученими Штатами Америки.

Аналітик дослідницької фірми Інституту китайських досліджень Меркатора Франческо Гіретті заявив, що “Італія застрягла між “молотом та ковадлом”, і те, що робити з пактом про співпрацю, є для Мелоні справжньою дипломатичною загадкою. Відновлення його стане дуже важким сигналом для США, але якщо воно не буде продовжено, це викликає напруженість у відносинах з Китаєм”.

В умовах погіршення відносин між Пекіном та Вашингтоном Китай прагне завадити країнам Європи слідувати за позицією, особливо це стосується контролю за експортом ключових технологій.

Видання повідомляє, що ситуація Італії щодо китайської ініціативи “Один пояс, один шлях” вже привернула увагу уряду США. Для Вашингтона та інших країн Європи це буде знаком що Мелоні здатна втілювати в життя свою риторику, яка направлена на посилення співпраці з США.

Зазначимо, що Італія є єдиною країною ЄС, яка підписала угоду “Один пояс, один шлях”. Вона була затверджена у 2019 році, коли премʼєром Італії був Джузеппе Конте. Але підписана угода не призвела до поглиблення відносин з Китаєм, якщо порівнювати з іншими країнами ЄС. Китай та Тайвань є ключовими торговими партнерами Італії, яка є третім за величиною імпортером товарів з ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що голова фракції “Європейської народної партії” Манфред Вебер у Європарламенті заявив, що якщо У Пекіні приймуть рішення про напад на Тавань, то країни Європейського союзу повинні стати на бік демократії та запровадити санкції проти Китаю.

Крім того, ми раніше інформували, що очільник італійського Міноборони Гвідо Крозетто висловився, що для зупинення війни необхідно спробувати посадити Україну і РФ за стіл переговорів. Мовляв, посередником у перемовинах може виступити Китай.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *