Bloomberg: ЄС заборонить транзит технологічних товарів через Росію

Не всі товари буде заборонено провозити через Росію, якщо вони призначені для третіх країн.

Європейський союз планує заборонити транзит багатьох товарів через Росію в 11-му пакеті санкцій, який зараз готують у Брюсселі.

Про це інформує агентство Bloomberg, з посиланням на власні джерела.

Заборона може поширитись на технологічні та інші товари, включаючи транспортні засоби. Водночас не всі товари буде заборонено провозити через Росію, якщо вони призначені для третіх країн.

Видання повідомляє, що Росія змогла обійти багато санкцій, які стосуються технологій. Зокрема Москва отримує сучасні чіпи та інтегральні схеми, зроблені в ЄС та інших країнах через треті країни, включно з ОАЄ, Казахстаном та Туреччиною.

Раніше Польща та країни Балтії вже вимагали від ЄС заборонити транзит товарів через Росію, які вона може використати у військових цілях.

Основна увага в новому пакеті санкцій буде спрямована на закриття лазівок та вирішення проблеми обходу існуючих обмежень, у тому числі компаніями у третіх країнах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що можливості ОПК Росії зазнали суттєвого удару через західні санкції, і через дефіцит мікросхем стало складніше виготовляти високоточну зброю, однак держава досі отримує доступ до багатьох електронних компонентів.

Крім того, ми раніше інформували, що попри санкції до щонайменше трьох оборонних підприємств Росії потрапляють мікрочипи, які виготовляють компанії у Нідерландах.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *