Білорусь збільшить тариф на транзит російської нафти

Переговори з Росією щодо транзиту нафти завершилися нічим, і білоруси вирішили піднімати ціни.

Влада Білорусі збільшить з 1 лютого тариф на транзит російської нафти по території країни більш ніж на 6%. Про це сказав міністр антимонопольного регулювання і торгівлі Білорусі Володимир Колтович, повідомляє ТАСС у четвер, 30 січня.

“Переговори (з Росією. – ред.) закінчилися, ми ні про що не домовилися. Тому вступає в силу стаття інструкції, згідно з якою встановлено порядок підвищення тарифу на транзит нафти – це середньорічний темп інфляції, встановлений прогнозом Росії, збільшений на три процентних пункти. Більше 6%, по-моєму, 6,6%”, – повідомив Колтович.

 

При цьому міністр заявив, що у Білорусі “є розбіжності з Російською Федерацією щодо визначення тарифу”. Міністр пояснив, що білоруська сторона протягом нинішнього року може ініціювати переговори з РФ щодо збільшення тарифу на транзит нафти.

 

“Відповідно до встановленого порядку. Якщо ми побачимо, що у нас зростають витрати організацій, що забезпечують транзит, то, звісно, так”, – зазначив Колтович.

 

Зазначається, що Білорусь планувала у 2020 році підвищити тариф на прокачування російської нафти на 16,6% – сюди також включено недоотриманий прибуток за 2019 рік через інцидент із забрудненою російською нафтою. Російську сторону таке підвищення не влаштовує. При цьому з 1 вересня 2019 року Білорусь на 3,7% збільшила тариф на транзит російської нафти.

 

Нагадаємо, наприкінці 2019 року Білорусь не змогла домовитися з Росією про постачання нафти. Тоді наголошувалося, що білоруський лідер Олександр Лукашенко доручив уряду знайти альтернативні джерела для забезпечення імпорту нафти в країну.

 

А з 1 січня Росія припинила подачу нафти в Білорусь на три дні, але угоди так і не було досягнуто.

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *